Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Hades - Sanktuarium streszczenia
Tytuł 1. Początek nowej Świętej Wojny (新たなる聖戦のはじまり - Aratanaru seisen no hajimari)
Data wydania 9.11.2002
Filler Nie
Założona przed 243 laty pieczęć Ateny pęka i na świat wydostają się uwięzieni słudzy władcy Podziemia. W Sanktuarium nieznana siła sprofanowała cmentarz Rycerzy. Shaina zauważa, że ślady wskazują na rozkopanie ziemi od spodu. Zwabiony przez wrogą energię kosmiczną Mu zostaje przed swym pałacem zaatakowany przez zakapturzonych mężczyzn. Dwaj z nich okazują się być wskrzeszonymi Maską Śmierci i Aphrodite. Ich przywódca nie pokazuje oblicza, lecz Rycerz Barana zdaje się go dobrze znać. Jego rozkazy są tak ważne, że Mu nie śmie podnieść na niego ręki. Nie waha się jednak walczyć z dwoma zdrajcami, kiedy ci otwarcie ruszają po głowę Ateny. W starciu niespodziewanie pomaga mu Seiya. Okazuje się, że Rycerz Pegaza swoim pojawieniem złamał nowe prawo ustanowione przez Atenę. Zgodnie z rozkazami Saori, Mu likwiduje Seiyę.
 Tytuł 2. Lament trojga (慟哭の三人 - Doukoku no sannin)
 Data wydania 9.11.2002
 Filler Częściowo
  Rozzłoszczony Mu dosłownie zmiata z powierzchni ziemi Maskę Śmierci i Aphrodite. Dohko porzuca Pięć Świętych Wzgórz; Shunrei zostaje zaatakowana i torturowana przez zakapturzonych osobników. Shiryu podejmuje walkę i odkrywa ich tożsamość – to Srebrni Rycerze: Algol, Dante i Capella. W Sanktuarium do walki stawają kolejni wskrzeszeni zdrajcy – Shura, Camus i Saga. Rycerz Smoka decyduje się wyruszyć za mistrzem.Tym razem unieruchomiony przez ich przywódcę Mu musi ich przepuścić. Przed śmiercią Rycerza Barana ratuje interwencja Dohko. Dowiadujemy się, że życie agresorów będzie trwać jedynie przez 12 godzin. Ponadto poznajemy twarz przywódcy zdrajców – na ich czele stoi były Wielki Mistrz, legendarny Rycerz Barana Shion.
 Tytuł 3. Cień wojownika (蠢く者の影 - Ugomeku mono no kage)
 Data wydania 14.12.2002
 Filler Częściowo
  W pałacu Hadesa jedno z Widm – Radamantys – nalega, by wysłać za wskrzeszonymi Rycerzami kilku wojowników z rodzimej armii. Przywódczyni wojsk – Pandora – wyraźnie zakazuje mu jakiejkolwiek działalności. Rozeźlony Radamantys wyładowuje swój gniew na przybyłych do Świata Umarłych Masce Śmierci i Aphrodite. Shuna męczą koszmary. Zaniepokojony makabrycznymi wizjami i złą energią kosmiczną postanawia wyruszyć do Sanktuarium. Na drodze stają mu Tatsumi oraz wskrzeszeni Syriusz, Dio i Algethi, jednak nie stanowią dla Rycerza Andromedy większej przeszkody. Mu rusza w pościg za zdrajcami. W Pałacu Byka dostrzega, że Aldebaran został został zamordowany przez jedno z hadesowych Widm. Rycerz Barana unika jego ataku dzięki ostatniemu ostrzeżeniu swojego poległego przyjaciela, a sam Deep Niobe spod Ziemskiej Gwiazdy Ciemności zostaje rozsadzony przez pożegnalny Great Horn Aldebarana. Shura, Camus i Saga zostają zatrzymani w Pałacu Bliźniąt przez nieznanego obrońcę.
 Tytuł 4. Odkupienie półboga (半神の贖罪 - Hanshin no shokuzai)
 Data wydania 14.12.2002
 Filler Częściowo
  Milo składa wizytę Saori - jest zaniepokojony obcą energią kosmiczną znajdującą się w pobliżu. W Pałacu Bliźniąt trwa konfrontacja strażnika z Sagą; oboje zdają się doskonale znać siebie nawzajem. Saga orientuje się, że padł ofiarą iluzji po czym z odległości atakuje swojego przeciwnika potężną techniką. Milo przybiega na miejsce, w które uderzyła energia kosmiczna i odkrywa, że za obroną Pałacu Bliźniąt stał Kanon. Rycerz Skorpiona nie wierzy w jego nawrócenie – usiłuje go wyrzucić z Sanktuarium. Kanon nie próbuje się nawet bronić przed jego ciosami. Finalnie pod wpływem Ateny Milo rezygnuje z zamiaru zabicia Rycerza Bliźniąt – ostatnim ciosem likwiduje skutki poprzednich ataków. Na Syberii Hyouga zostaje zaatakowany przez Misty'ego, Babela i Mosesa. Po ich pokonaniu postanawia wrócić do Sanktuarium.
 Tytuł 5. Krótkotrwałe spotkanie (かりそめの再会 - Karisome no saikai)
 Data wydania 11.01.2003
 Filler Częściowo
  Shura, Camus i Saga docierają do Pałacu Raka, gdzie niespodziewanie trafiają do Świata Umarłych.  Bez trudu rozpoznają iluzję, którą niszczy Rycerz Bliźniąt. Zauważają też, że są śledzeni. Shiryu dociera do Sanktuarium i z miejsca wpada na Ikkiego. Rycerz Feniksa nakazuje mu się wycofać, jednak po krótkiej sprzeczce zostawia Smoka samemu sobie, informując go, że Seiya również złamał zakaz Ateny. Shiryu odnajduje go ledwo żywego – okazuje się, że Mu upozorował śmierć Pegaza ratując mu życie. Obaj Rycerze mimo wszystko postanawiają jakoś się dostać do Saori. Wskrzeszeni Rycerze orientują się, że wpadli w pułapkę zastawioną przez Shakę. Dochodzi do bezpośredniej konfrontacji. Potężnym atakiem Rycerz Panny niszczy Pałac Raka. Shion chce dołączyć do swoich podwładnych, jednak Dohko staje mu na drodze.
 Tytuł 6. Wojownik z poprzedniej epoki (古の闘士 - Inishe no toushi)
 Data wydania 11.01.2003
 Filler Częściowo
  Dohko i Shion stawają do pojedynku. Były Wielki Mistrz ma minimalną przewagę. Shiryu wyczuwa energię kosmiczną swojego mistrza i wraca do Pałacu Barana. Hyouga i Shun spotykają Shainę i tylko cudem unikają poważniejszego starcia. Rycerz Smoka usiłuje pomóc mistrzowi, lecz ich ataki nie odnoszą skutku wobec Shiona. Były Rycerz Barana drwi z ich słabości i starości Dohko. Shiryu decyduje się umrzeć w honorowej walce, lecz okazuje się, że Rycerz Wagi ma w zanadrzu jeszcze jedną technikę - zrzuca z siebie starczą powłokę. Okazuje się, że dzięki darowi Ateny organizm Dohko odczuł 243 lata jedynie jako 243 dni. Potężne energie kosmiczne ścierają się – zdaje się, że Rycerze Barana i Wagi wzajemnie wymazali się z powierzchni ziemi.
 Tytuł 7. Żołnierz w czarnym pancerzu (黒き衣の群れ - Kuroki koromo no mure)
 Data wydania 8.02.2003
 Filler Częściowo
  Mu podążając tropem zdrajców trafia do ruin Pałacu Raka. W jednej chwili zostaje sparaliżowany, a jego oczom ukazują się szpiegujące grupę Sagi Widma. Okazuje się, że zgubili trop swojej „zwierzyny” - teraz usiłują wyciągnąć informacje od Rycerza Barana. Po raz kolejny na ratunek przybywa mu Seiya. Wywiązuje się pojedynek między jednym z Widm a Rycerzem Pegaza, finalnie przerwany przez najpotężniejszego z grupki wrogów, posługującego się mocami psychokinetycznymi Myu Papillona spod Ziemskiej Gwiazdy Wdzięku. Shiryu wpada na Shuna i Hyougę, w pierwszy odruchu nawet ich atakuje. Wspólnie kontynuują drogę do komnat Ateny. Widmo-potwór unieruchamia Seiyę i Mu. Rycerze jakimś cudem uwalniają się z pułapki kleistych nici, podczas gdy Myu uległ transformacji w ludzką postać. Widmo puszcza Seiyę wolno i staje to pojedynku z Mu. Rycerz Barana sprawnie rozprawia się z wrogiem.
 Tytuł 8. Chwila zawahania (逡巡の刻 - Shunjun no toki)
 Data wydania 8.02.2003
 Filler Częściowo
  Omdlały wskutek ataków Myu Seiya zostaje ocucony przez Shiryu, Hyougę i Shuna – wspólnie kontynuują drogę przez 12 Pałaców Zodiaku. Grupka Widm dociera do Pałacu Lwa. Aiolia jednym atakiem zabija 5 wrogów. Rycerze z Brązu znajdują na swojej drodze ciała 3 zabitych mężczyzn – podejrzewają, że to martwe Widma, zabite w mgnieniu oka, a ich obrażenia wydają się im być znajome. Rycerz Lwa zostaje znienacka unieruchomiony przez Raimiego spod Ziemskiej Gwiazdy Poddaństwa, przez co zmuszony jest przepuścić wroga. Aiolia stosunkowo szybko pokonuje zuchwałego agresora, po czym rusza w pościg za zbiegami. Doganiają go Rycerze z Brązu – wzajemnie potwierdzają swoje przypuszczenia, że Saga, Shura i Camus ukryli się w szeregu Widm, która tymczasem dociera do Pałacu Panny. Wskrzeszeni Rycerze ścierają się z Shaką.
 Tytuł 9. Granice arogancji (矜持の果て - Kyouji no hate)
 Data wydania 8.03.2003
 Filler Nie
  Widma podejrzewają Sagę, Shurę i Camusa o zdradę. Shaka pod pozorem rozsądku przepuszcza wskrzeszonych Rycerzy, po czym zabija pozostałych wrogów. Jak się okazuje jest to tylko przykrywka – Rycerz Panny usiłuje poznać prawdziwe zamiary Sagi i jego towarzyszy. W Ogrodzie  Dwóch Sal rozpoczyna się walka potęg na śmierć i życie. Shura i Camus wspólnie atakują Rycerza Panny, jednak nie odnoszą pożądanego skutku – dopiero Saga swoim Another Dimenion spycha Shakę z pola walki. Pannie udaje się wyrwać z innego wymiaru, jednak zdesperowany musi użyć swojej najpotężniejszej techniki. Usuwając ich zmysły jeden po drugim usiłuje ich zmusić do użycia zakazanego Okrzyku Ateny, by w ten sposób zginąć. Shura i Camus mają wątpliwości, jednak finalnie Saga ich przekonuje. Aiolia, Mu i Rycerze z Brązu bezskutecznie próbują dostać się do Ogrodu i pomóc Shace. Potężna energia uderza w Rycerza Panny.
 Tytuł 10. Złoty wstrząs (金色の激突 - Konjiki no gekitotsu)
 Data wydania 8.03.2003
 Filler Częściowo
  W ostatniej chwili przed śmiercią Shaka wysyła do Ateny wiadomość, po czym powoli rozpływa się. Saga przekazuje Mu pozostałą po Rycerzu Panny malę. Pałający żądzą zemsty Aiolia atakuje zabójców swego przyjaciela. Zdesperowani Rycerze – mimo,że ledwo żyją – wciąż są gotowi walczyć. Ich stanowiska nie zmienia również przybycie Mila – Saga potężnym atakiem o mało co nie zabija Rycerza Skorpiona. Shura, Saga i Camus decydują się po raz kolejny użyć Okrzyku Ateny, by wyrąbać sobie drogę do Saori. Aiolia, Mu i Milo nie pozostają dłużni. Cała szóstka pozostaje głucha na  rozpaczliwe prośby o rozsądek kierowane przez Rycerzy z Brązu. Dwie Athena Exclamation zderzają się ze sobą. W swoich komnatach Atena odczytuje wiadomość od Shaki.
 Tytuł 11. Upadek Sanktuarium (震撼の聖域 - Shinkan no Sanctuary)
 Data wydania 12.04.2003
 Filler Nie
  Okazuje się, że Shion i Dohko przeżyli swoje starcie. Były Wielki Mistrz opłakuje poległych. Rycerze z Brązu z przerażeniem obserwują efekty zderzenia dwóch potężnych energii. W obliczu zniszczenia Sanktuarium postanawiają działać. Jakimś cudem udaje im się wyrzucić Okrzyk Ateny w niebo i tym samym zminimalizować straty. Atena prosi Kanona o przyniesienie pewnego przedmiotu ukrytego pod tronem Wielkiego Mistrza. Milo chce dobić Sagę, lecz zostaje powstrzymany przez Saori. Atena nakazuje Złotym Rycerzom przyprowadzić zdrajców przed swoje oblicze. Kanon przekazuje bratu sztylet, którym niegdyś prawie zamordowano Saori. Wypełnia się misja wskrzeszonych Rycerzy – Atena popełnia samobójstwo. W pałacu Hadesa Radamantys melduje Pandorze o osiągnięciu celu, jednak zostaje straszliwie ukarany za samowolne wysłanie Widm do Sanktuarium. Rozpaczający Rycerze z Brązu ścierają się z Shionem.
 Tytuł 12. Zbroja Ateny (女神の聖衣 - Atena no Cloth)
 Data wydania 12.04.2003
 Filler Nie
  Z pomocą krwi Saori Shion uwalnia ze statuy Boską Zbroję Ateny. Były Wielki Mistrz wyjaśnia młodym Rycerzom powody, jakie kierowały nim i jego podwładnym podczas napadu na Sanktuarium. Następnie naprawia ich zbroje. Saga, Shura i Camus przynoszą przed oblicze Pandory ciało Saori jako dowód wypełnienia swej misji. Żądają audiencji u Hadesa. Wobec niezdecydowania kobiety podejmują drastyczne środki, demaskując swój spisek. Szybko jednak tracą siły – upływa czas ich wskrzeszonego życia. Pandora, drwiąc z umierających Rycerzy, dowiaduje się, że Atena podąża w głąb Świata Umarłych, by skonfrontować się z Hadesem. Aiolia, Mu i Milo atakują pałac Hadesa – powstrzymuje ich wyraźnie potężniejszy Radamantys. Jako posiłki sił Ateny przybywają Rycerze z Brązu.
 Tytuł 13. Poranek rozwiązań (決意の朝 - Ketsui no asa)
 Data wydania 12.04.2003
 Filler Częściowo
  Rycerze z Brązu ulegają potędze Radamantysa, jednak dzięki poświęceniu Złotych Rycerzy udaje im się dostać do pałacu. Pandora opuszcza zamek i udaje się do Świata Umarłych. Na miejscu pozostaje jej sługa, Zelos, wyżywający się na znajdujących się u kresu życia Rycerzach. Dopada go Seiya ze swoimi towarzyszami. Saga, Shura i Camus umierają na rękach Rycerzy z Brązu. Hyouga mści się za krzywdy swego mistrza na Zelosie. Rycerze z Brązu ścigają Pandorę, jednak powstrzymuje ich Radamantys. Potężnym atakiem, który niszczy pałac, rozgramia obrońców Ateny. Seiyi ostatkiem sił udaje się przełamać jego obronę i razem spadają w piekielne czeluści. W Sanktuarium dobiega końca życie Shiona – Dohko żegna przyjaciela po czym wraz z Kanonem wyrusza na wojnę.

 

15.08.2015
Tekst: Verien
Grafika: Jamnik_sst


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
22:53:20
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.