Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charakterystyki Postaci - Marin i Shaina

Marin

Imię: Marin

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Orzeł

Seiyuu: Yuriko Yamamoto

Debiut: Odcinek 1 – Odrodzenie! Legendarny bohater, Rozdział 1 - Rycerze Ateny

Więcej danych

HISTORIA

Przyszła na świat w Japonii. Od wczesnego dzieciństwa opiekowała się swoim młodszym bratem, Toumą – ich rodzice prawdopodobnie zginęli w jakiejś katastrofie. Gdy została z nim rozdzielona, szukała go po całym świecie, między innymi w Grecji, gdzie trafiła do Sanktuarium. Po zdobyciu Zbroi, została mistrzynią innego Japończyka – małego Seiyi, którego prowadziła do zostania Rycerzem Pegaza.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Przypatruje się walce Seiyi z Kasjosem o Zbroję Pegaza, z której jej uczeń wychodzi zwycięsko. Pomaga mu uciec z Sanktuarium, za co cierpi później prześladowania ze strony Shainy i jej popleczników – szczęściem często z tarapatów wybawia ją Aiolia. Z rozkazu Wielkiego Mistrza dołącza do pierwszej grupy uderzeniowej Srebrnych Rycerzy. Usiłuje oszukać Misty'ego i pozoruje śmierć Seiyi. Gdy podstęp wychodzi na jaw, zostaje uznana za zdrajcę i niemal zabita przez Mosesa i Asteriona. Oszczędzono ją, gdyż zrobiono z niej przynętę na Rycerza Pegaza. Przywiązana do wbitego w wodę krzyża, przypatruje się nierównej walce Seiyi ze Srebrnymi Rycerzami dopóki nie uwalnia jej Kiki. Ratuje swojego ucznia, pokonując i zabijając Asteriona. Dzieli się z nim swoimi podejrzeniami, zostawiając mu na piasku wiadomość, by chronił Atenę. Ukrywa się przed Wielkim Mistrzem aż do bitwy w 12 Domach, gdy próbuje zakraść się na teren Sanktuarium. Usiłuje dostać się na Wzgórze Gwiazd, ale drogę zagradza jej największy zabijaka w okolicy – Jaki. O mało nie traci życia, gdy zrzuca ją z urwiska, ale finalnie udaje jej się osiągnąć cel, gdzie znajduje ciało poprzedniego Wielkiego Mistrza. Swoim odkryciem dzieli się z mijaną w drodze powrotnej Shainą. Ratuje życie Seiyi w różanym ogrodzie za Domem Ryb, zasłaniając mu drogi oddechowe własną maską. Przeżywa toksyczne opary, przyłącza się do tryumfalnego pochodu Ateny, jest też świadkiem ostatecznej rozprawy z Sagą.

Seria Asgard

Odwiedza w lazarecie rannego Aldebarana i dowiaduje się od niego o sekretnym cieniu Syda. Wyrusza do Asgardu, by ostrzec Rycerzy z Brązu. Wpada na Albericha, którego nieomal pokonuje, jednak pada ofiarą jego wyjątkowo nieuczciwego podstępu i zostaje zamknięta w Ametystowej Trumnie. Uwalnia ją Shiryu, pokonując Świętego Wojownika. Osłabioną Marin odnajduje Shaina, której Rycerz Orła przekazuje wiadomość od Aldebarana.Hades ChapterKontynuuje za Seiyę poszukiwania jego zaginionej siostry – Seiki. Odnajduje ją w wiosce Rodorio. Z pomocą Kikiego przyprowadza skołowaną i cierpiącą na amnestię dziewczynę do Sanktuarium, gdzie przedstawia ją czekającym na wieści z Hadesu Shainie i Rycerzom z Brązu. Wraz z nimi osłania Seikę przed atakami Tanatosa.

SPIN-OFF

Niebiański rozdział: Uwertura

Dzięki charakterystycznemu dzwoneczkowi rozpoznaje Anioła Ikara jako swojego zaginionego brata, Toumę. Choć chłopak zapiera się ich pokrewieństwa i nawet atakuje ją, towarzyszy mu skrycie przez cały rozwój akcji. W końcu rozpoznają się i pojednują. Niestety, wkrótce potem Touma ginie, zasłaniając własnym ciałem Saori przed strzałą Artemidy. Marin jest z nim do końca – tuli umierającego brata w ramionach.


Shaina 

Imię: Shaina

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Wężownik

Seiyuu: Mami Koyama, Yuka Komatsu (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 1 – Odrodzenie! Legendarny bohater, Rozdział 1 - Rycerze Ateny

Więcej danych

HISTORIA

Była jednym z trenowanych w Sanktuarium dzieci. Szybko rosła w siłę i zdobywała autorytet, ale w głębi serca wciąż pozostawała małą, trochę zagubioną dziewczynką. Któregoś dnia wpadła na wałęsającego się po kobiecym terenie Seiyę. Chciała go zabić – zgodnie z obowiązującym prawem, tym bardziej, że zobaczył ją bez maski – ale wtedy otwarły się jej odniesione we wcześniejszych utarczkach rany. Chłopiec ujął ją swoją dobrocią i delikatnością – zamiast uciec, opatrzył ją. Shaina doskonale go zapamiętała, a z czasem zaczynała się w nim zakochiwać – będąc mistrzynią rywalizującego z nim Kasjosa, miała z nim ciągły kontakt.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Obserwuje pojedynek Seiyi i Kasjosa, wypadający na niekorzyść jej ucznia. Oskarża Seiyę o kradzież Zbroi i usiłuje go dopaść, nim ucieknie z Sanktuarium. Świeżo upieczonemu Rycerzowi Pegaza udaje się jakoś wywinąć, niszczy też maskę kobiety. Shaina staje się wobec niego szczególnie zawzięta – próbuje wkręcić się na każdą misję przeciwko Rycerzom z Brązu, dręczy też pozostałą w Sanktuarium Marin. Kilkakrotnie ma okazję zabić Seiyę – m.in. wraz z Algolem i Jamianem; zaślepiona chęcią zemsty podpada Sanktuarium i ignorując jego rozkazy, zostaje także uznana za zdrajcę. Decyduje się postawić wszystko na jedną kartę – atakuje Rycerza Pegaza w szpitalu Fundacji. Seiya nie chce z nią walczyć, co doprowadza ją do furii. Sama jednak nie jest w stanie wymierzyć ostatecznego ciosu. Targana sprzecznymi emocjami, decyduje się pokazać po raz ostatni swoją twarz. Opowiada też Seiyi o losie kobiet-Rycerzy oraz o ich pierwszym spotkaniu. Gdy w sytuację miesza się wysłany przez Sanktuarium Aiolia, Shaina decyduje się bronić Rycerza Pegaza własnym ciałem – i to dosłownie. Ciężko zraniona potężnym atakiem Złotego Rycerza, w obecności zbliżającej się śmierci wyznaje Seiyi miłość. Zostaje jednak uratowana przez Aiolię, który decyduje się zabrać ją do Sanktuarium i przekazać w ręce Kasjosa. Jej były uczeń troskliwie się nią opiekuje. Stara się też ukryć przed nią fakt, że Rycerze z Brązu podążają Drogą Zodiaku. Na próżno – Shaina szybko wyciąga od niego, co chce i próbuje wmieszać się w walki. Ogłuszona przez Kasjosa, dochodzi do siebie trochę poniewczasie. Od Aiolii dowiaduje się, że jej były uczeń poświęcił się, by ocalić Seiyę, a w konsekwencji także ją. Opłakawszy Kasjosa, mimo wszystko decyduje się walczyć. Broni Marin przed strażnikami, a następnie ratuje jej życie w różanym ogrodzie za Domem Ryb. Dołącza do tryumfalnego pochodu Ateny, której przysięga lojalność. Jest świadkiem ostatecznej rozprawy z Sagą.

Seria Asgard

Dołącza do Rycerzy z Brązu jako wsparcie z Sanktuarium. Odnajduje ranną po pojedynku z Alberichem Marin i dowiaduje się od niej o tajemnicy Syda. Rusza do Walhalli, gdzie wspomaga w walce Shuna i Ikkiego.Seria PosejdonZostaje wysłana do Atlandyty z pożyczoną od Dohko Zbroją Wagi. Przekazuje ją Kikiemu, a sama staje do walki z Thetis. Zaniepokojona niknącym Cosmo Rycerzy z Brązu, decyduje się sama zaatakować Posejdona – oczywiście bez żadnego skutku. Pomaga Seiyi w walce z Julianem Solo, osłaniając go własnym ciałem przed odbijaną przez boga Złotą Strzałą. Szczęśliwie przeżywa całe starcie.

Hades Chapter

Przewodzi Rycerzom z Brązu, z którymi znajduje zbezczeszczone groby na sanktuaryjnym cmentarzu. Wydaje rozkaz spalenia mogił. Chce powstrzymać Shuna i Hyougę przed włączeniem się do walk, ale ostatecznie rezygnuje. Czeka na wieści z Podziemia, bezradnie obserwując postępujące zaćmienie. Osłania własnym ciałem Seikę – siostrę Seiyi – przed atakami Tanatosa.SPIN-OFFNiebiański rozdział: UwerturaPorzuca Atenę, przysięgając wierność nowej pani Sanktuarium – Artemidzie. Usiłuje ocalić Seiyę, który nieświadomy niedawnych wydarzeń upiera się z lojalnością wobec Saori. Atakuje go i dość poważnie rani, niszcząc w nim częściowo wolę walki.

Omega

Jest mistrzynią wybrańca Kougi; trenuje go na odizolowanej wyspie należącej do Saori. Usiłuje bronić Atenę przed Marsem, w wyniku czego zostaje poważnie ranna i skażona ciemnością. Z pomocą Arii niszczy Ruiny Błyskawic. Po upadku Marsa wspomaga Atenę w odbudowaniu Sanktuarium.

1.05.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

DonVip
DonVip
3 dni
Tomo1989
3 dni
Alien_2
Alien_2
3 dni
Ish
1 tydzień
goliat
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.