Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Manga - Streszczenia 1

 

Data oryginalnego wydania: 8 grudnia 2006

1. Dni, które straciliśmy
2. To obietnica!
3. Spotkania
4. Pokonany
5. Katedra
6. Przebudzenie
Trwa kolejna Święta Wojna pomiędzy Ateną i Hadesem. Brązowy Rycerz Pegaza, Tenma, odkrywa, że tym razem Hadesem jest jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, Alone. Dwa lata wcześniej Rycerz Wagi, Dohko, zabrał Tenmę z sierocińca, by trenować chłopca w Sanktuarium w Grecji. Tam z kolei Tenma odkrywa, iż wcieleniem Ateny jest Sasha, jego przyjaciółka i siostra Alone’a. Hades zbiera swoją armię Widm i szykuje się do kolejnej wojny.


Data oryginalnego wydania: 8 marca 2007

7. Towarzysze
8. Konfrontacja
9. Rozłąka
10. Zamek sił Zła
11. Widma
12. Tajemniczy wojownik
13. Jamir
14. Wzgórze umarłych
15. Skrępowany

Alone próbuje zabić Sashę, posługując się Srebrnymi Rycerzami. Dohko oraz Rycerz Barana, Shion, powstrzymują ich. Grupka Srebrnych i Brązowych Rycerzy zostaje wysłana do Włoch, by tam odnaleźć Hadesa. Gdy tylko Alone spotyka Tenmę, zabija go, a pozostali Rycerze opuszczają pole walki. Jeden z nich, Rycerz Jednorożca Yato, odnajduje ciało Tenmy, a później spotyka tajemniczą dziewczynę o imieniu Yuzuriha, która zabiera ich do Jamiru. Mistrz Yuzurihy, Hakurei, mówi o tym, że Tenmę można uratować. Yato i Yuzuriha zstępują do zaświatów, by tam odnaleźć duszę Rycerza Pegaza.

 

Data oryginalnego wydania: 8 maja 2007

16. Przyjaciele
17. Władca Marionetek
18. Trujące róże
19. Odporność
20. Nieposkromiony
21. Zwiędły
22. Kwiat i deszcz
23. Żałobny marsz róż
24. Nowe wieści

Tenma, dzięki pomocy Yuzurihy i Yato, ucieka z więzienia w zaświatach. Tymczasem Hades wysyła kolejną grupę Widm do Sanktuarium, jednakże powstrzymuje ich Rycerz Ryb, Albafica. Przywódca Widm, Gryf Minos, mierzy się z Albaficą, a później atakuje wioskę w pobliżu Sanktuarium, lecz powstrzymuje go Shion. Ciężko ranny Albafica próbuje jeszcze raz walczyć z Minosem. Pokonuje Widmo, lecz sam również umiera. Tymczasem uczeń Hakurei, Atla, powiadamia Wielkiego Mistrza o tym, że Widma są wskrzeszane przez Hadesa.
Data oryginalnego wydania: 7 lipca 2007

25. Piekło
26. Spotkanie
27. Grzesznik
28. Przesłanki
29. Skarb Niebios
30. Mokurenji
31. Zmartwychwstanie
32. Istota Cosmo
33. Nieśmiertelni wojownicy

W zaświatach Tenma, Yato i Yuzuriha szukają drzewa Mokurenji. Spotykają oni na swojej drodze Alone’a, który mówi o napaści na Sanktuarium. Tenma mierzy się z Rycerzem Panny, Asmitą. Złoty Rycerz testuje możliwości Tenmy i mówi mu o tym, że w poprzednich wcieleniach to zawsze Rycerz Pegaza walczył z Hadesem. Po walce Tenma, Yato i Yuzuriha wracają do Jamiru, by zmierzyć się z kolejnymi Widmami. W tym samym czasie Asmita tworzy malę z owoców drzewa Mokurenji, by zapieczętować Widma.
Data oryginalnego wydania: 7 września 2007

34. Koleje losu
35. Gwiazda olbrzym
36. Dziki wojownik
37. Czarne płomienie
38. Ogień w akcji
39. To nie działa!
40. Samotność
41. Żałośliwy ryk Bennu
42. Nieoczekiwana wizyta

Asmita poświęca się, by stworzyć malę, która pieczętuje Widma walczące w Jamirze. Tymczasem Widmo Bennu Kagaho atakuje Sanktuarium i chce walczyć z Dohko, ale powstrzymuje go Rycerz Byka, Aldebaran. Po walce Złoty Rycerz oszczędza Widmo, widząc, że Kagaho nie jest tak naprawdę zły. Kiedy Aldebaran informuje Wielkiego Mistrza o zajściu, Alone atakuje Sanktuarium.


Data oryginalnego wydania: 8 listopada 2007

43. Powrót
44. Bóg a śmiertelnik
45. Ziemia zapieczętowana
46. Pandora
47. Zaginione Płótno
48. Cień
49. Skrytobójcy
50. Bądźcie silni!
51. Zły omen

Alone paraliżuje wszystkich Rycerzy znajdujących się w Sanktuarium i przebija strzałą serce Rycerza Strzelca, Sisyphosa. Tenma wraca do Sanktuarium i próbuje walczyć z Alonem. Sasha i Wielki Mistrz próbują zapieczętować Hadesa, lecz w ostatniej chwili uwalnia go Pandora. Przywódczyni Widm mówi o tym, że Hades zaczął pracować nad Zaginionym Płótnem, a kiedy skończy je malować, świat czeka zagłada. Alone chce opuścić Sanktuarium, a Pandora wysyła dwa Widma, które mają zabić Tenmę. Aldebaran broni Rycerza Pegaza i sam ginie w bitwie.
Data oryginalnego wydania: 8 lutego 2008

52. Determinacja
53. Więzienie
54. Nowa podróż
55. Bliźniaczy bogowie
56. Las Śmierci
57. Pokusa
58. Nie ucieknę!
59. Zaklinacz trupów
60. Władca much

Tenma próbuje uciec z Sanktuarium, by uchronić swoich przyjaciół, jednakże zostaje schwytany i posadzony w więzieniu przez Rycerza Raka, Manigoldo. W tym samym czasie bliźniaczy bogowie, Hypnos i Thanatos, chronią katedrę, by Hades mógł się skupić na pracy nad Zaginionym Płótnem. Hakurei wysyła Yuzurihę i Yato, by uwolnili Tenmę i razem w trójkę poszli do katedry, by znaleźć Alone’a. Zostają jednak po drodze zatrzymani przez potwory stworzone przez Widmo Nasu Weronikę. Rycerze pokonują potwory, a Manigoldo, który miał chronić Tenmę, mierzy się z Widmem.Data oryginalnego wydania: 8 kwietnia 2008

61. Błyskawiczny atak
62. Sekishiki
63. Interwencja
64. Bogowie i pionki
65. Mistrz i Manigoldo
66. Kalejdoskop
67. Boski wymiar
68. Zatraceniec
69. Ostatni chwyt

Manigoldo zabija Weronikę, a wraz ze śmiercią Widma zostaje przeniesiony do świątyni, w której znajdują się Hypnos i Tanatos. Manigoldo walczy z bogiem śmierci. Złoty Rycerz zostaje poważnie ranny. Wtedy to z pomocą pojawia się Wielki Mistrz Sage, który pomaga swojemu uczniowi. Łącząc siły, udaje im się wspólnie pokonać Tanatosa, jednak Manigoldo ginie, niszcząc ludzkie ciało boga śmierci, a Sage umiera, pieczętując wcześniej jego duszę.

Data oryginalnego wydania: 6 czerwca 2008

70. Naprzód, ku starym ideałom
71. Rozdarcie
72. Ród Władców Snów
73. Kraina Snów
74. Złe przeczucia
75. To, co naprawdę czuję
76. Śladami starych ideałów
77. cięciem
78. Maki z Krainy Snów

Rycerz Koziorożca El Cid zostaje wysłany do świątyni, by chronić Tenmę, lecz zostaje zaatakowany przez dzieci Hypnosa, czterech bogów snu. Bogowie pozbawiają El Cida prawej ręki, a jego ciało zostaje zrzucone z klifu. Później atakują Tenmę, Yuzurihę i Yato, wysyłając ich do Krainy Snów, z której mają się już nie obudzić. El Cidowi udaje się dostać do Krainy Snów i zabija dwójkę dzieci Hypnosa. Sasha próbuje dostać się do Krainy Snów, by obudzić Tenmę. Rycerz Pegaza mierzy się z Morfeuszem.

Data oryginalnego wydania: 8 sierpnia 2008

79. Oneiros, bóg snów
80. Cztery dusze
81. Uwolnienie
82. Obowiązek ponad wszystko
83. Zwyczajna walka
84. Przyczyna
85. Ból
86. Zjednoczeni dla zwycięstwa
87. W mgnieniu chwili

El Cid razem z Tenmą walczą z ostatnim bogiem snów, Oneirosem. Bóg przyzywa jednak dusze swojego rodzeństwa, dzięki czemu zyskuje przewagę. Sasha wraca do Krainy Snów i próbuje wybudzić Sisyphosa. Złoty Rycerz wypuszcza strzałę w stronę Oneirosa, dzięki El Cid jest w stanie pokonać boga snów. Chroniąc Tenmę, Złoty Rycerz niestety ginie.Data oryginalnego wydania: 7 listopada 2008

88. Zło
89. Naprzód!
90. Punkt zwrotny
91. Determinacja żołnierza
92. Cel ostateczny
93. Poza ludzkim zasięgiem
94. Podarunek śmierci
95. Szansa ucieczki
96. W stronę końca

Hakurei wysyła Rycerzy do zamku Hadesa, by przygotować się do walki z Hadesem. Zamek chroni jednak bariera, więc Hakurei udaje się tam sam, by ją zniszczyć. Shion i Yuzuriha podążają za nim, lecz zostają zaatakowani przez Hypnosa. Hakurei wzywa dusze Rycerzy walczących w poprzedniej Świętej Wojnie i pieczętuje Hypnosa. Przed zniszczeniem bariery pojawia się Alone i zabija Hakureia. Tenma i Dohko próbują z nim walczyć. Rycerz Wagi zostaje, by walczyć sam z Hadesem, a Shion ucieka razem z Yuzurihą i Tenmą. Gdy Dohko zostaje pokonany, Hades wraca do pracy nad Zaginionym Płótnem.Data oryginalnego wydania: 6 lutego 2009

97. Demon Wyspy Kanon
98. Próba ognia
99. Ostatni test
100. Erupcja
101. Bluegrad
102. Atlantyda
103. Gniew
104. Trucizna Skorpiona
105. Ukryta moc

Tenma udaje się na Wyspę Kanon, by być trenowanym przez tamtejszego demona. Demon ostrzega go, że jeśli nie podoła treningowi, pożre go. Tenma jednak pomyślnie przechodzi trening i zyskuje moc porównywalną do mocy Złotego Rycerza. Okazuje się, że Demon - zwany Defterosem - jest Rycerzem Bliźniąt. Tymczasem Rycerz Wodnika Degel i Rycerz Skorpiona Kardia zostają wysłani na misję do Bluegradu, by odnaleźć moc pozwalającą na zbliżenie się do Zaginionego Płótna. Degel i Kardia spotykają przyjaciela Rycerza Wodnika, Unity’ego. Unity mówi Rycerzom o tym, że Bluegrad został zniszczony przez Widma, ale pokazuje im ukryte przejście do Atlantydy. Unity zostaje zabity przez Radamantysa. Kardia zostaje, by walczyć z Widmem, a Degel idzie dalej, by spotkać się z Posejdonem.

 

Data oryginalnego wydania: 8 kwietnia 2009

106. Serce
107. Antares
108. Spotkanie na dnie morza
109. Morski Generał Unity
110. Więzi przyjaźni
111. Oswobodzony
112. Lodowa Trumna
113. Dla przyszłości
114. Atak szybki jak światło

Kardia pokonuje Radamantysa, lecz sam umiera. Degel znajduje wejście do Podwodnego Królestwa, gdzie widzi Serafinę, siostrę Unity’ego. Okazuje się, że Unity został Morskim Generałem po śmierci Serafiny. Wyjaśnia, że jej ciało jest naczyniem dla boga mórz, Posejdona. Unity proponuje Orichalcum w zamian za zdjęcie pieczęci Ateny z Posejdona. Degel nie zgadza się na to. Po walce między dawnym przyjaciółmi Pandora wykorzystuje okazję i niszczy Orichalcum, tym samym uwalniając Posejdona. Degel wysyła Unity’ego do Sanktuarium wraz z resztką kamienia, a sam poświęca się, zamrażając Atlantydę. Tymczasem grupka Brązowych Rycerzy zostaje wysłana, by odzyskać Arkę Nadziei.

 

1.11.2014
Tekst: MissCath
Grafika: Verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
21:41:37
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.