Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Charakterystyki Postaci - Srebrni Rycerze


Imię:
Hakurei

Ranga: Srebrny Rycerz, Mędrzec z Jamiru, Wielki Mistrz

Konstelacja: Ołtarz

Narodowość: tybetańska (Jamir)

Debiut: Odcinek 3 – Bransoletka pobożnego, Rozdział 13 – Jamir

 

 

 


HISTORIA

Podczas poprzedniej Świętej Wojny sprawował funkcję Srebrnego Rycerza. Razem z młodszym bliźniakiem - Sage'em - byli jedynymi ocalałymi z masakry urządzonej przez Hypnosa i Tanatosa po przegraniu wojny. Z racji starszeństwa przysługiwał mu tytuł Wielkiego Mistrza, ale zrzekł się go na rzecz młodszego brata, a sam zamieszkał w rodzinnym Jamirze.

Przez lata wyszkolił wielu uczniów, w tym znanych nam z fabuły Shiona, Yuzurihę, Tokusę i Atlę. Choć personalnie nie pojawiał się w Sanktuarium, służył radą i pomocą jego Rycerzom. Nigdy też nie zrzekł się swojego rycerskiego tytułu i pozostawił sobie swoją Zbroję, Ołtarza.

 

W ANIME

 

Pierwszy sezon

Rozkazuje Yuzurisze sprowadzić ciało poległego w walce z Alone'em Tenmy. Naprawia martwą Zbroję Jednorożca i zsyła dusze Yato oraz swojej uczennicy do Hadesu, by odbili z rąk Widm Rycerza Pegaza. Poleca im też - na prośbę Asmity - zebrać owoce drzewa Mokurenji. Po ich powrocie dzięki krwi Rycerza Panny wskrzesza Zbroję Pegaza. To także on rozkazuje Yuzurisze i Yato uwolnić Tenmę z więzienia, gdzie wtrącił go Sage. Wtedy też decyduje się powrócić - po wielu latach - do Sanktuarium, żeby wesprzeć Atenę i brata.

 

Drugi sezon

Po śmierci brata przejmuje funkcję Wielkiego Mistrza, choć czyni to niechętnie i nieoficjalnie, podszywając się pod swojego bliźniaka. To on dowodzi akcją uwolnienia Sisyphosa z rąk Hypnosa i to także on wpada na pomysł szturmu na zamek Hadesa. Rozkazuje armii zająć pozycje wokół niego, podczas gdy sam wyrusza, by zniszczyć zastawioną przez bogów barierę. Prawie mu się to udaje, ale przerywa mu Hypnos, sprowadzając dodatkowo na pole bitwy ukochanych uczniów Hakurei - Shiona i Yuzurihę. Hakurei udaje się przetrwać próbę Hypnosa i także go pokonać i zapieczętować, ale gdy probuje zniszczyć barierę, zostaje zabity przez Hadesa.


 


Imię:
Lacaille

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Rufa

Narodowość: katalońska

Debiut: Odcinek 19 – Samotne ostrze, Rozdział 82 – Obowiązek ponad wszystko

 

 

 HISTORIA

Przyszedł na świat w rodzinie o kowalskich tradycjach. Jego ojciec był miecznikiem, a w młodości parał się także zajęciem wojownika. Lacaille bardzo chciał pójść w jego ślady, więc gdy spotkał El Cida, z wielką ochotą został jego uczniem i porzucił dom, by udać się do Sanktuarium. Historię związaną z tym spotkaniem możemy poznać w gaidenie El Cida.

 

W ANIME

 

Drugi sezon

Podobnie jak Rusk i Tsubaki jest niezadowolony z roli, jaką przewidział dla nich mistrz. Pragnie sprawdzić się w boju i dlatego ucieka z Sanktuarium w ślad za El Cidem. Ponosi tego straszliwe konswekencje. Próbując walczyć z Oneirosem, ginie zmiażdżony przez jego potężny atak.

 


 

 


Imię:
Tsubaki

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Żagiel

Debiut: Odcinek 19 – Samotne ostrze, Rozdział 82 – Obowiązek ponad wszystko

 

 

 

 W ANIME

 

Drugi sezon

Należy do grona uczniów El Cida, wydaje się być z nich najstarszy wiekiem i doświadczeniem – właściwie to on dowodzi ich grupką. On też wychodzi z pomysłem sprzeciwienia się woli mistrza i śledzenia go na misji. Skutek jego decyzji jest opłakany – w przeprowadzonym na Oneirosa ataku giną wszyscy trzej. Przed śmiercią Tsubaki – umierając na rękach El Cida – przekazuje mu swoje uznanie i szacunek; mówi, że cieszy się, że mógł zginąć u jego boku.


 


Imię:
Yuzuriha

Ranga: wojowniczka Jamiru, Srebrny Rycerz

Konstelacja: Żuraw

Narodowość: tybetańska (Jamir)

Wiek: 17 lat

Seiyuu: Sanae Kobayashi

Debiut: Odcinek 3 – Początek nowej Świętej Wojny, Rozdział 12 – Tajemniczy wojownik

 HISTORIA

Przyszła na świat w bardzo starym i szanowanym jamirskim klanie jako starsze z dwójki dzieci. Od najmłodszych lat pragnęła zostać wojowniczką – duży wpływ miał na to Shion, w którym prawdopodobnie się podkochiwała. Żeby móc się szkolić, zrezygnowała z roli dziedziczki i postanowiła pozostać panną. Należała do grona uczniów Hakurei razem ze wzmiankowanym Shionem i swoim młodszym bratem – Tokusą. Dużo zmieniła tragiczna śmierć rodziców i zaginięcie brata. Aby przedłużyć ród, Yuzuriha zdecydowała się jednak wyjść za mąż. Gdy jednak okazało się, że to Tokusa zabił rodziców (przeszedł na stronę Hadesa jako Widmo), ostatecznie poprzysięgła zostać Rycerzem i bronić ojczyzny nawet za cenę wygaśnięcia klanu.

 

W ANIME

 

Pierwszy sezon

Z rozkazu Hakurei przeszukuje ruiny miasteczka w poszukiwaniu ciała Tenmy. Razem z nim znajduje wysoce wystraszonego Yato, którego na wszelki wypadek zabiera ze sobą do Jamiru. Oddaje swoją krew, by jej mistrz mógł ożywić Zbroję Jednorożca. Także na jego rozkaz rusza razem z Yato do Hadesu, żeby odbić duszę Tenmy i zebrać owoce drzewa Mokurenji. Misja kończy się sukcesem. Po niej Yuzuriha razem z przyjaciółmi broni wieży przed Widmami.

Razem z Yato udaje się do Sanktuarium, by uwolnić wtrąconego do więzienia Tenmę. Przywdziewa wówczas po raz pierwszy obiecaną jej przez mistrza Zbroję – Żurawia. Bez wahania decyduje się pomóc przyjacielowi w szturmie na zamek Hadesa.

 

Drugi sezon

Za przyjaciółmi wchodzi do Lasu Śmierci – pułapki zastawionej przez Tanatosa. Zostaje siłą od nich oddzielona i poddana iluzji Nasu Weroniki. Potwór pod postacią bagna proponuje jej wydanie jej zmarłego brata – Tokusy – w zamian za zabicie Yato i Tenmy. Yuzuriha odrzuca propozycję i niszczy iluzję. Po znalezieniu Yato razem ratuję Rycerza Pegaza z opresji i uczestniczą w pojedynku Manigoldo i Weroniki (przy okazji wychodzi na jaw, że Yuzuriha doskonale zna Rycerza Raka). Później ponownie wpada w pułapkę – tym razem zastawioną przez Hypnosa. Uwolniona przez Tenmę i El Cida, pomaga im w starciu z Oneirosem.

Podczas próby sforsowania zamku Hadesa, zostaje porwana przez Hypnosa i razem z Shionem ma stanowić utrudnienie w walce dla Hakurei. Solidarnie go wspiera, choć na wynik starcia nie ma dużego wpływu. O mało co nie ginie z ręki Alone'a, ale dzięki Shionowi udaje jej się uciec.

 

W MANDZE

Z rozkazu Ateny razem z Yato dowodzi poszukiwaniami Arki Nadziei. Podczas prac pełni rolę wartownika, jednak atak Ajakosa jest dla niej za szybki i nie jest w stanie ostrzec budowniczych. W czasie walk o Arkę trzyma się z boku, opiekując się rannym Regulusem.

Bierze udział w szturmie na Zaginione Płótno i podobnie jak większa część armii Ateny poddaje się klątwie Alone'a i zostaje zamieniona w kamień. Uratowana przez Sashę, nie zamierza się poddać jej rozkazowi i wrócić na ziemię. Pomaga w walkach z Alone'em. Po wojnie zostaje odesłana i pozbawiona przez Atenę cosmo. Razem z Yato osiada w Jamirze.  

 

2.11.14
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
21:09:43
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.