Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Charakterystyki Postaci - Brązowi Rycerze


Imię:
Bleriot

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Mały Lew

Debiut: Rozdział 113 – Dla przyszłości

 

 

 

 

 

 

W MANDZE

Należy do ekipy cieśli wysłanych przez Atenę do naprawy Arki Nadziei. Walczy w jej obronie z Widmami Ajakosa, później razem z innymi Rycerzami z Brązu przedziera się do jej wnętrza, by ją aktywować za pomocą Orihalcum. W tej misji osobiście wspiera Junkersa, oddając mu swoje cosmo. Ginie, pochłonięty przez wyrzuconą przez Arkę moc. Jego dusza dołącza do jej legendarnej załogi.  


 


Imię: Curtis

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Hydra

Debiut: Rozdział 113 – Dla przyszłości

 

 

 

 

 

 

W MANDZE

Jest członkiem ekipy cieśli wysłanych przez Atenę w celu naprawy Arki Nadziei. W jej obronie walczy z Widmami Ajakosa, potem razem zresztą Rycerzy Brązu przedziera się do jej wnętrza, by ją aktywować. Ginie, torując własnym ciałem drogę przez ciernie, wypełniając tym samym jedną z prób Arki. Po śmierci jego dusza dołącza do jej legendarnej załogi.


 


Imię: Douglas

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Mała Niedźwiedzica

Debiut: Rozdział 113 – Dla przyszłości

 

 

 

 

 

 

W MANDZE

Jest członkiem ekipy mającej naprawić Arkę Nadziei. W jej obronie walczy z Widmami Ajakosa; później wraz z innymi Rycerzami z Brązu próbuje przedrzeć się do jej wnętrza z Orihalcum. Uwalnia Yato z pułapki, ale żeby uratować przyjaciół, sam musi poświęcić w niej swoje życie. Ginie zgnieciony przez zbliżające się do siebie belki statku. Jego dusza dołącza do grona legendarnej załogi Arki.

 


 


Imię: Junkers

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Wilk

Debiut: Rozdział 113 – Dla przyszłości

 

 

 

 

 

 

W MANDZE

Z rozkazu Ateny dowodzi grupą cieśli, których zadaniem było odnowienie Arki Nadziei. Przewodzi także jej obronie, zastępując młodego i niedoświadczonego Regulusa. Wraz z innymi Rycerzami z Brązu przedziera się do wnętrza Arki, by ją aktywować. Robi to osobiście, uznając to za swój obowiązek i cel swojego życia. Mimo to zmuszony jest przyjąć pomoc przyjaciół. Ginie pochłonięty przez energię Arki. Jego dusza dołącza do jej legendarnej załogi.

 


 


Imię: Rusk

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Kompas

Debiut: Odcinek 19 – Samotne ostrze, Rozdział 82 – Obowiązek ponad wszystko

 

 

 

 W ANIME

 

Drugi sezon

Należy do grona uczniów El Cida. Bardzo podziwia mistrza i przeżywa, gdy po raz kolejny zostaje wykluczony z misji. Popiera pomysł przyjaciół i razem z nimi wymyka się z Sanktuarium, by śledzić mistrza. Wspólnie natrafiają na połączonego z braćmi Oneirosa. Mimo rozkazu El Cida rzuca się do ataku. Ginie zmiażdżony potężnym ciosem boga.  

 


 


Imię: Tenma

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Pegaz

Narodowość: japońsko-włoska (ojciec Japończyk, matka Włoszka, urodzony we Włoszech)

Wiek: 15 lat

Seiyuu: Tetsuya Kakihara

Debiut: Odcinek 1 – Obietnica, Rozdział 1 – Dni, które utraciliśmyHISTORIA

Przyszedł na świat jako syn sług na zamku rodziny Pandory – Partity i Mefistofelesa Youmy, w rzeczywistości boginki Sowy i boga Kairosa. Gdy Youma wcielił w życie pierwszy etap swego planu i porwał urodzoną przez matkę Pandory duszę Hadesa, został zidentyfikowany jako Rycerz Ateny i skazany na śmierć. Matka uratowała go i uciekła z zamku, ale przez to zostali skazani na wieloletnią tułaczkę. Cierpiąc biedę i głód, wędrowali po Europie. W jednym z włoskich miasteczek Tenma został osierocony i trafił do przytułka, gdzie zaprzyjaźnił się z Alone'em i jego siostrą, Sashą. Od najmłodszych lat czując energię kosmiczną, był postrzegany przez inne dzieci jako dziwak, ale zupełnie mu to nie przeszkadzało. Wykorzystywał tę dziwną siłę, by bronić swoich przyjaciół. Gorąco protestował przeciwko zabraniu Sashy, ale finalnie nawet on musiał się pogodzić z losem. Obiecał sobie, że pewnego dnia wszyscy troje znowu się razem spotkają.

 

W ANIME

 

Pierwszy sezon

Broni Alone'a przed ulicznymi chuliganami i nie rozumie za co dostał burę od przyjaciela. Kłócą się trochę, ale gdy Alone traci przytomność i Tenma wyczuwa spadek jego energii, bez wahania rusza po niego i sprowadza go bezpiecznie do sierocińca. Gdy dowiaduje się, że spowodowana przez ulewę powódź zagraża sierocińcu, a mieszkańcy miasteczka zamknęli bramy, odcinając się od podgrodzia, próbuje na własną rękę uchronić przyjaciół. Odkrywa, że bezpośrednią przyczyną powodzi jest zator na rzece – chce gołymi rękoma rozbić skały, co udaje mu się dzięki cosmo. Świadkiem zamieszania jest Dohko, z którym Tenma decyduje się odejść do Sanktuarium. Przed podróżą pozuje Alone'owi do portretu. Obiecuje, że wróci

Ciężko trenuje, by zostać Rycerzem i tym samym dotrzymać danej Alone'owi obietnicy. Pewnego dnia przypadkiem spotyka spacerującą po Sanktuarium Sashę i dowiaduje się, że jest ona wcieleniem Ateny. Próbuje bronić ją przed atakiem Raimiego, ale jest jeszcze zbyt słaby, żeby cokolwiek poradzić, choć i tak wprawia w podziw Widmo swoim cosmo. Kilka lat po tym wydarzeniu odbiera z rąk Wielkiego Mistrza Zbroję Pegaza.

Jego pierwszą misją jest odbicie rodzinnego miasteczka z rąk Widm. Martwi się o pozostałego tam Alone'a i wpada w szał, gdy odnajduje tylko spalone ruiny, krew i ciała przyjaciół, co odbija się na stojącym mu na drodze Phlegyasie. Wybuch cosmo ściąga na miejsce Alone'a i jego Widma. Tenma jest zszokowany i przerażony przemianą przyjaciela. Praktycznie się nie broni i umiera, gdy Alone kończy jego portret. Jego dusza jednak nie może odejść do Hadesu, chroniona przez zamkniętą w bransoletce moc Sashy. Błąkając się na granicy światów, Rycerz Pegaza natrafia na Mandragorę Fiodora i zostaje internowany.

Z pomocą Yuzurihy i Yato udaje mu się wydostać i przedrzeć do głębszych rejonów Podziemia. Chce zebrać na prośbę Hakurei owoce drzewa Mokurenji. Spotyka pod nim Asmitę, który zmusza go do walki. Pozwala wciągnąć się w grę Rycerza Panny i pojedynkuje się z nim do czasu, w którym udaje mu się osiągnąć Siódmy Zmysł. Tym samym pobudza Mokurenji do wydania owoców. Misja zostaje wypełniona i Tenma budzi się w Jamirze, w wieży Hakurei. Jego Zbroja zostaje ożywiona dzięki krwi Asmity, a sam Rycerz Pegaza walczy ze szturmującymi Widmami. Bardzo przeżywa odejście Rycerza Panny.

Wraca do Sanktuarium prosto w trakcie najazdu Hadesa. Wtrąca się w jego walkę z Sashą i usiłuje ścigać, gdy zostaje ewakuowany przez Pandorę. Wprawia tym w podziw Hasgarda, który postanawia pomóc mu w szkoleniu. Podczas jednego z treningów do Sanktuarium zakradają się wysłani przez Pandorę asasyni. Tenma daje się uśpić Wimberowi, ale zostaje uratowany przez Rycerza Byka, który niestety traci wówczas życie. Po odzyskaniu przytomności spotyka Kagaho, od którego dowiaduje się co przed chwilą zaszło. Bojąc się o dalsze niepotrzebne ofiary, ucieka z Sanktuarium, ale zostaje złapany przez Manigoldo i wtrącony do więzienia. Wyciągają go stamtąd Yato i Yuzuriha. Postanawia razem z nimi dostać się jakoś do zamku Hadesa.

 

Drugi sezon

Gubi się w zasadzonym przez Tanatosa Lesie Śmierci. Szukając przyjaciół, natrafia na leśny kościół, w którym spotyka ożywionych przez Nasu Weronikę towarzyszy z sierocińca. Z wielkim bólem serca odsyła ich z powrotem do Hadesu, ale chcąc walczyć z Widmem, nie ma innego wyjścia. I tak poważnie obrywa i na szczęście zostaje uratowany przez przyjaciół i Manigoldo.

Po tym przykrym zajściu znowu wpada w pułapkę, tym razem zastawioną przez Hypnosa. Zostaje uśpiony, a jego dusza zostaje zamknięta w Morfii. W efekcie Tenmie wydaje się, że Święta Wojna była tylko przykrym snem. Na szczęście – dzięki interwencji Ateny – dochodzi do zakłócenia snu i Rycerz Pegaza jakoś się wydostaje. Zmuszony jest do walki z Morfeuszem, którą wygrywa także dzięki wsparciu, tym razem Alone'a. Spotyka się z El Cidem – wspólnie próbują uwolnić Sisyphosa. Odciągają od niego uwagę Oneirosa, wypychając go z powrotem do prawdziwej rzeczywistości. Pojedynek jest wygrany, ale El Cid ginie, co Tenma – znowu – ciężko przeżywa.

Próbuje zakraść się do zamku Hadesa, ale zostaje wykryty przez Hypnosa. W efekcie sekretna misja staje się misją ratunkową – razem z Yato i Dohko ruszają z pomocą Yuzurisze i Shionowi. Cała wyprawa kończy się fiaskiem – Tenma jest zmuszony uciec i zostawić Dohko na pastwę Hadesa.

 

W MANDZE

Za radą Degela udaje się na Wyspę Kanon, by zdobyć siłę potrzebną do walki z Hadesem. Odnajduje tam Demona Wyspy Kanon, czyli Rycerza Bliźniąt Defterosa. Uprasza go, by przyjął go na ucznia. Otrzymuje od niego warunki, które musi wypełnić, by móc myśleć o dalszej edukacji. Z wielkim trudem wypełnia je i odkrywa, że zawierały one wszystkie potrzebne mu nauki. Wraca do Sanktuarium, skąd odbiera Orihalcum i rusza z odsieczą ekipie od Arki Nadziei. Pomaga Junkersowi i reszcie aktywować statek, a potem wspiera Yato w kierowaniu nim. Po bitwie wyczuwa cosmo Alone'a i oczywiście od razu rusza, żeby się z nim spotkać. W bitwie okazuje się, że naprawdę zaczyna dorównywać mu mocą, ale mimo to – nawet z pomocą Sashy – nie udaje mu się wygrać. W sprawę miesza się Pandora i Hadesowi udaje się ujść na Zaginione Płótno.

Oczywiście bierze udział w szturmie na Płótno. Chce zaoferować swoje serce do osądu Sfinksa Faraona, ale zostaje uprzedzony przez Sisyphosa. Potem o mało co nie pada ofiarą pułapki Alone'a, ale dzięki Yato nie odwraca się i nie zamienia się w kamień. Gdy oszukana przez Charona Sasha traci moc, niesie ją na własnych plecach.

W Pałacu Merkurego spotyka po raz pierwszy w życiu swojego ojca – Mefistofelesa Youmę. Jest przerażony i zniesmaczony tą wizją. Dzięki interwencji Sashy jakoś wychodzi cało z zamieszania, a Youma znika. Przedziera się z Regulusem i Shionem przez następne Pałace aż do Pałacu Saturna, gdzie znowu natyka się na Youmę. Gdy próbuje obronić Pandorę, zostaje razem z nią teleportowany do Pałacu Urana, gdzie czeka na niego jego matka – Partita – która zmusza go do pojedynku. Tenma bardzo się przed tym broni – nie chce walczyć z najbliższą osobą, ale w końcu – w obliczu utraty duszy – przełamuje się i rozpala swoje cosmo. Zabija Partitę a dzięki jej krwi przebudza boską Zbroję Pegaza. Przed śmiercią matki poznaje wszystkie szczegóły stojące za jej decyzją oraz jej historię. Bolesna strata ostatecznie mobilizuje go do walki z Alone'em.

Przedzierając się do Pałacu Plutona, raz jeszcze spotyka Mefistofelesa. Ratuje przed nim Shiona, ale finalnie oddaje walkę Asprosowi. Spotyka się z Alone'em zanim jeszcze osiąga jego Pałac. Gdy dołącza do nich jeszcze Sasha, rozpoczyna się finałowa bitwa Świętej Wojny. Tenma z przerażeniem odkrywa, że jest za późno, by uratować Alone'a, ale mimo to nie zamierza rezygnować. Sytuacja odwraca się diametralnie, gdy zostaje otoczony przez uwięzione w Płótnie dusze. Tenma zaczyna wierzyć w pokręcone ideały Alone'a i poddawać się. Na szczęście przybywa armia Ateny, a Yato przemawia mu do rozumu. Rycerz Pegaza łączy w swoim ciosie całą nadzieję umierającej ludzkości i udaje mu się uratować Alone'a. Niestety budzi tym samym uśpionego przez niego Hadesa, ale dzięki pomocy Złotych Rycerzy, udaje się go zepchnąć do Pałacu Plutona. Tenma razem z Sashą i Alone'em chce zapieczętować jego duszę. Żegna się z Shionem, Dohko i resztą przyjaciół po czym odprawia ich na ziemię. Ramię w ramię z Sashą i Alone'em stają przed obliczem Hadesa i wspólnymi siłami spychają go do krainy bogów – Elizjum. Jego dalszy los pozostaje nieznany.

 


 


Imię: Yato

Ranga: Rycerz z Brązu

Konstelacja: Jednorożec

Narodowość: nieznana (anime, podając imiona jego sióstr, sugeruje, że urodził się w Korei)

Wiek: 15 lat

Seiyuu: Atsuhi Abe

Debiut: Odcinek 2 – Przebudzenie Hadesa, Rozdział 12 – Tajemniczy wojownik
HISTORIA

O przeszłości Yato wiemy tylko z anime, jego historia nie została opisana w mandze.

Urodził się prawdopodobnie na terenie Korei. Miał dwie siostry – starszą Mi-Young i młodszą Ji-Woo. To Mi-Young sprawowała opiekę nad rodzeństwem, więc możemy wywnioskować, że ich rodzice nie żyli. Yato od najmłodszych lat inspirowały opowieści o bohaterach i choć wszyscy dookoła – włącznie z opowiadającą mu Mi-Young – traktowali je tylko jako bajki, przyszły Rycerz Jednorożca traktował swoje marzenie bardzo poważnie i wytrwale trenował. Gdy jego ukochana siostra podupadła na zdrowiu, nie zważając na niebezpieczeństwa na własnych plecach zaniósł ją do sąsiedniej wioski, gdzie stacjonował medyk. Po drodze wplątał się w walki między Rycerzami a Widmami. O mało co nie został zabity, ale uratował go Rycerz Skorpiona Kardia. To za nim zdecydował się pójść do Sanktuarium.

Wytrwale trenował, by dołączyć do wymarzonego grona Rycerzy. Rywalizował z m.in. Tenmą, od którego na początku był o wiele lepszy, ale w ostatecznym rozrachunku to Rycerz Pegaza jako pierwszy zdobył Zbroję, czego Yato – tak samo jak i bliskiej znajomości z Sashą – już do końca ich znajomości mu zazdrościł.

 

W ANIME

 

Pierwszy sezon

Jest jednym z pomniejszych Rycerzy wybranych przez Shiona i Dohko jako wsparcie ich misji we Włoszech. O mało co nie ginie w starciu z Widmami, ale jakimś cudem udaje mu się przeżyć pod gruzami miasteczka. Znajduje ciało Tenmy, dzięki czemu spotyka wysłaną przez Hakurei Yuzurihę. Choć za nic jej nie ufa, zgadza się pójść za nią do Jamiru i pomóc Rycerzowi Pegaza. Po kilku nieporozumieniach, otrzymuje od Hakurei naprawioną Zbroję Jednorożca i pobłogosławiony krwią Ateny miecz. Aby uratować Tenmę i sprowadzić na ziemię jego duszę, zgadza się wyruszyć z misją do samego Hadesu. Razem z Yuzurihą odbijają Rycerza Pegaza. By umożliwić nowym przyjaciołom bezpieczny powrót, odwraca uwagę Skarabeusza Standa, z którym stacza ciężką walkę. Chcąc zadać mu ostateczny cios, dobywa miecz i tym samym niechcący teleportuje się z powrotem do Jamiru. Tam znów walczy, tym razem w obronie Wieży. Po wygranym starciu z Widmami gości przez pewien czas u Hakurei.

Razem z Yuzurihą przybywa na pomoc internowanemu Tenmie. Uwalnia go z więzienia i pomaga mu wydostać się poza teren Sanktuarium. Choć jest przerażony pomysłem przyjaciela, zgadza się wziąć udział w natarciu na zamek samego Hadesa.

 

Drugi sezon

Razem z przyjaciółmi podejmuje dość lekkomyślną decyzję – wchodzi do stworzonego przez Tanatosa Lasu Śmierci. Odłącza się od Tenmy i Yuzurihy i próbując ich znaleźć, pada ofiarą stworzonej przez Nasu Weronikę iluzji. Widmo pod postacią żywiącej się ciałami olbrzymiej stonogi usiłuje skusić Yato do oddania Zbroi. Uderza w jego największe kompleksy i niespełnione marzenia, jednak Rycerz Jednorożca nie daje się porwać zawiści wobec przyjaciół i niszczy iluzję. Razem z Yuzurihą ratują Tenmę przed Weroniką. Obserwuje walkę Widma z Manigoldo nieco mniej biernie niż przyjaciele – zostaje użyty przez Rycerza Raka jako obiekt testujący odporność Weroniki i przez to musi zaatakować. Po ucieczce z Lasu Śmierci wpada w pułapkę w pułapkę Hypnosa, z której uwalnia go dopiero interwencja Tenmy i El Cida. Wraz z Yuzurihą wspiera obu Rycerzy w walce z Oneirosem i jego braćmi.

Choć wyraźnie odstaje od przyjaciół, mimo wszystko decyduje się pomóc im zakraść się do zamku Hadesa. Z Dohko i Tenmą ratują Shiona i Yuzurihę przed Alone'em, ale ich tryumf jest tylko chwilowy. Wobec przerażającej potęgi nie mają innego wyjścia jak uciec.

 

W MANDZE

Razem z Yuzurihą dowodzi poszukiwaniami Arki Nadziei w Himalajach. To właśnie jemu udaje się wypatrzeć uwięziony w lodzie wrak. Próbuje go uwolnić, ale tylko obija się o twardy lód. Udaje się to Regulusowi, z którym Yato się zna – jeszcze jako dzieci pobierali wspólnie nauki, potem Regulus został odesłany do Sisyphosa. Oczywiście jest zazdrosny o jego status i siłę, ale nie przeszkadza mu to we wspólnym stróżowaniu przy robotach. Podczas walk z Widmami Ajakosa, które atakują Arkę, po raz kolejny zmuszony jest walczyć ze Standem. Obok Junkersa jest jednym z kierujących obroną statku; nie opuszcza też znajomego podczas aktywacji Arki, wpychając się do środka trochę na chama. Jest przerażony koniecznością złożenia ofiar okrętowi – bardzo przeżywa śmierć Junkersa i innych cieśli.

Ku własnemu zaskoczeniu zostaje wyznaczony na kapitana Arki i postawiony za sterem. Z początku za nic nie umie poradzić sobie z potężnym okrętem, ale zachęcony przez przyjaciół wyczuwa cosmo Arki i podporządkowuje ją sobie. Dzięki jego staraniom bitwa z Ajakosem zaczyna być kontrolowana przez Rycerzy. Po walce opiekuje się rannym Sisyphosem i bezskutecznie próbuje odciągnąć Tenmę od Alone'a.

Oczywiście jest obecny wśród żołnierzy Ateny biorących udział w szturmie na Zaginione Płótno. Podczas przeprawy przez Morze Chmur zwierza się Tenmie ze swoich rozterek – nie wypiera się negatywnych uczuć i zazdrości o uwagę Sashy, ale po raz pierwszy podkreśla, że na pierwszym miejscu zawsze stawiał ich przyjaźń. Niestety, tak jak większość żołnierzy wpada w pułapkę Alone'a. Ma jednak w sobie tyle siły, by uratować Tenmę – nim zamienia się w kamień, chwyta go i nie pozwala mu się odwrócić, dzięki czemu Rycerz Pegaza nie pada ofiarą klątwy.

Zostaje ocalony przez przywróconą do boskich sił Sashę. Nie zgadza się z decyzją Sashy o odprawieniu wojsk i prawdopodobnie to on poprowadził je na odsiecz walczącym z Alone'em. To właśnie on wybudził z letargu Tenmę – zerwał z niego zaklęte w Płótno dusze i przekonał go do dalszej walki. Po bitwie zostaje teleportowany z powrotem na ziemię. Z woli Ateny traci swoje cosmo. Razem z Yuzurihą osiada w Jamirze. 

 

31.10.14
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
20:56:30
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.