Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MITOLOGIA RZYMSKA - BOGOWIE - Jowisz

MARS

Status: bóg

Żona: Wenus

Rzymski odpowiednik : ARES

Patronat: bóg wojny, patron i opiekun miasta Rzym

Atrybuty: hełm, tarcza i włócznia

  • Zwierzęta: wilk, kogut, dzięcioł, koń, baran, pies, sęp

Główny ośrodek kultu: RZYM.

Historia kult:

Bóg wojny – MARS w starożytnym Rzymie cieszył się zupełnie inną sławą, niż jego grecki odpowiednik ARES. Początkowo czczony był jako bóg wiosny i patron pór roku, a jego małżonką była WENERA (WENUS), bogini wiosny i kwiatów, roślinności i warzyw.

Potężny Rzym chlubiący się swymi militarnymi podbojami szybko obrał sobie za jednego ze swych trzech głównych patronów miasta (Jowisz, Saturn, Mars)właśnie Marsa.  Rzymianie uważali go za ojca Remusa i Romulusa – legendarnych założycieli Rzymu, a siebie samych za faktycznych potomków Marsa.

W Rzymie poświęcono Marsowi specjalne miejsce zwane POLEM MARSOWYM, gdzie dokonywano przeglądu wojsk oraz przeprowadzano ćwiczenia wojskowe i zawody lekkoatletyczne. Co cztery lata na Polu Marsowym odbywały się również spisy ludności – tzw. cenzus.

Przed każdą wyprawą wojenną wódz rzymski wchodził do świątyni Marsa i uderzał świętą włócznią w znajdującą się olbrzymią tarczę (ANCILA), która według podań spadła z nieba, jako dar od boga wojny dla Rzymian.

W najdawniejszych czasach Marsowi składano ofiary z ludzi, najczęściej były to ofiary z jeńców wojen nów i niewolników. Następnie zastąpiono je ofiarami ze zwierząt: koni, kogutów i baranów.

Jako Mars Gradivus, kroczył na czele wojsk na polu bitwy i pod taką postacią był czczony w starej świątyni w Rzymie na sławnym  VIA APPIA.

W mieście REATE funkcjonowała wyrocznia Marsa, do której pielgrzymowali najważniejsi dowódcy wojenni prosząc o wróżbę dotyczącą przebiegu wojny i zwycięstwa.

Świętym miesiącem boga wojny był MARZEC, który Rzymianie nazwali jego imieniem. Na cześć boga wojny Marsa została nazwana czwarta w odległości planeta, zwana również Czerwoną Planetą. Planeta Mars była w starożytności i w średniowieczu postrzegana jako symbol ciemności, agresji, niepohamowanego szału i wojny.

 

Sprawdź Źródla


Tekst: Lady_Hekate      |     prawa graficzna: Jamnik_sst     |           Korekta: verien


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
21:54:31
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.