Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

MITOLOGIA RZYMSKA - BOGOWIE - Many i Lemury

Many i Lemury

MANY:

Zgodnie z rzymskimi wierzeniami dusze przodków po śmierci stawały się MANAMI – czyli dobrymi duchami zamieszkującymi rzymskie KRÓLESTWO CIENI – ORKUS. Były to duchy sprzyjające ludziom, jednak za zło i niesprawiedliwość wyrządzoną im jeszcze w trakcie ziemskiego życia potrafiły bardzo surowo karać swoich oprawców. Many stawały się groźne, gdy potomkowie zapominali o swych przodkach i nie dopełniali należycie obowiązków wobec zmarłych.

KULT:

 Kult zmarłych przodków był jednym z najważniejszych kultów na terenie całego starożytnego Imperium Rzymskiego.  Dusze zmarłych otaczano wyjątkowym szacunkiem i czcią, dlatego na ich cześć organizowano święta i składano im ofiary. W czasie święta zwanego Rosaliami lub Violariami groby zmarłych przystrajano różami i fiołkami. Natomiast w lutym obchodzono PARENTALIA, inaczej zwane FERALIAMI, w trakcie których odsuwano olbrzymi kamień zasłaniający wejście do podziemi i zostawiano u wrót świata podziemnego miseczki z jadłem i napojem, aby dusze zmarłych przodków mogły się posilić.

LEMURY (LARWY)

Lemury były złowrogimi duszami zmarłych przodków, przestępców, samobójców, bluźnierców, które po śmierci stawały się przerażającymi upiorami. Błąkały się po ziemi, straszyły i nękały ludzi, sprowadzając na nich nieszczęścia, szaleństwa i choroby na żywych.

KULT:

Aby przebłagać złowrogie i niebezpieczne dla człowieka dusze zmarłych w maju urządzano specjalne święta zwane LEMURIAMI. Ojciec rodziny „wykupywał” swoich bliskich spod uroku i zemsty złych duchów, rzucając lemurom czarną fasolę lub groch.

 

Sprawdź Źródla


Tekst: Lady_Hekate      |     prawa graficzna: Jamnik_sst     |           Korekta: verien

Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Huunreh
2 dni
wodnik
wodnik
4 dni
Alien_2
Alien_2
6 dni
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Herr Saori
3 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.