Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Anime - Seria Hades - Elizjum streszczenia
Tytuł 1. Morercza bitwa na Polach Elizejskich (エリシオンへの死闘 - Elision e no shitou)
Data wydania 7.03.2008
Filler Nie
Zjednoczony atak Złotych Rycerzy przebija się przez Ścianę Płaczu. Rycerze z Brązu ruszają do Elizjum, jedynie Shiryu nieco się ociąga. Samotnie stawia czoła trzem widmom. Seiya, Shun i Hyouga docierają do miejsca, gdzie „zderzają się” ze sobą wymiary – muszą przebyć ten obszar aby dostać się na Pola Elizejskie. Minos usiłuje im przeszkodzić, jednak Rycerz Łabędzia dość skutecznie zatrzymuje go w miejscu. Potężne ciśnienie niemal zabija Rycerzy Pegaza i Andromedy – życie ratuje im Zbroja Pegaza, zyskująca dzięki krwi Ateny skrzydła. Hyouga podstępem pokonuje Minosa, także Shiryu – choć z olbrzymim trudem – radzi sobie ze swoim przeciwnikami. Obaj wkraczają w inny wymiar, by dogonić Seiyę i Shuna. Rycerz Pegaza budzi się na ukwieconej łące – odkrywa, że znajduje się w Elizjum.
Tytuł 2. Bóg snu i bóg śmierci (死と眠りの神々 - Shi to nemuri no kamigami)
Data wydania 7.03.2008 
Filler Nie
  Ikki chce dołączyć do kompanów, jednak w porę powstrzymuje go Pandora – w zamian za możliwość dostania się do Elizjum prosi go o zemstę. Dowiadujemy się, że jako dziecko straciła rodzinę za sprawą Hadesa i jego emisariuszy i od tej pory musiała mu służyć. Umierająca kobieta przestrzega go też przez Tanatosem i Hypnosem. Seiya swoją obecnością ściąga boga śmierci. Mężczyzna informuje go o klęsce Ateny i chce go zabić, w porę zostaje powstrzymany przez swego brata. Hypnos nie chce splugawić Elizjum, ma też pretensje o śmierć Pandory. Informuje Rycerza Pegaza o powolnej śmierci bogini zamkniętej w wysysającej krew urnie. Tanatos znęca się nad Seiyą, niemal zabija go, jednak chłopak wstaje zmobilizowany głosem swojej siostry – udaje mu się nawet uderzyć boga. Na ziemi postępuje Wielkie Zaćmienie; Marin przyprowadza od lat poszukiwaną przez Rycerza Pegaza Seikę.
Tytuł 3. Złote posiłki (黄金の援軍 - Ougon no engun)
Data wydania 2.05.2008 
Filler Nie
  Okazuje się, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku siostra Seiyi straciła pamięć - przeprawiając się przez góry otaczające Sanktuarium, spadła w przepaść. Potężny atak Seiyi nie odnosi skutku – Tanatos za karę chce zabić Seikę na jego oczach. Dziewczyna przeżywa dzięki staraniom Kikiego i pozostałych w Sanktuarium Rycerzy, którzy ochraniają ją własnym ciałem. Zmobilizowany Rycerz Pegaza wielokrotnie atakuje Tanatosa, później robią to Shun, Shiryu i Hyouga, lecz żadnemu z nich – poza niewielkimi otarciami – nie udaje się dosięgnąć boga. Dopiero przybycie Ikkiego nieco zmienia sytuację, choć wyczyn Rycerza Feniksa tylko rozjusza przeciwnika. Tanatos szykuje się do rozszarpania ciał nieprzytomnych młodzieńców, lecz zostaje zatrzymany przez dźwięk wydawany przez próbujące nadejść z odsieczą Złote Zbroje. Ku zdumieniu Tanatosa, pięciu z nich się to udaje.
Tytuł 4. Legendarne Boskie Zbroje (伝説の神聖衣 - Densetsu no God Cloth)
Data wydania 2.05.2008 
Filler Nie
  Posejdon przez krótką chwilę powraca do ciała Juliana Solo. Wysyła do Elizjum kilka Złotych Zbroi i wyjawia Sorrento powód swego działania – chce pokrzyżować Hadesowi plany. Połączony atak piątki Rycerzy tylko na chwilę spycha Tanatosa – bóg po chwili odpowiada o wiele silniejszym ciosem, który doszczętnie niszczy ich pancerze. Saori usiłuje podnieść na duchu ledwo żywego Seiyę, jednak Rycerz Pegaza wstaje dopiero słysząc głos wołającej go Seiki. Nadludzkim wysiłkiem rozpala swoje cosmo, a z popiołów Zbroi Pegaza rodzi się Boska Zbroja. Na pole walki wraca Hypnos zaniepokojony długą nieobecnością brata. Uświadamia mu jaki błąd popełnił, nie pozbywając się pobłogosławionych krwią Ateny przeciwników. Tanatos lekceważy ostrzeżenia i staje do walki z Seiyą. Rycerz Pegaza łatwo pokonuje wroga.
Tytuł 5. Przebudzenie z mitu (神話よりの覚醒 - Shinwa yori no kakusei)
Data wydania 1.08.2008 
Filler Nie
  Seiya usiłuje dostać się do Ateny i oddać jej zbroję. Drogę blokuje mu Hypnos, jednak jego uwagę odwracają pozostali Rycerze. Shun przywdziewa Boską Zbroję i powstrzymuje przeciwnika, by Ikki mógł pobiec za kompanem. Wobec siły Rycerza Andromedy Hypnos zmuszony jest użyć swej techniki i uśpić go. Szczęściem ratują go – także odmienieni – Shiryu i Hyouga, którzy zabijają przeciwnika. Seiya odnajduje urnę, w której zamknięta jest Atena. Wbrew słowom krążącej w  pobliżu duszy Hadesa bezskutecznie próbuje uwolnić boginię. Ikki przez wpadnięcie w krew Saori zyskuje Boską Zbroję, lecz nawet gdy łączy swe siły z Seiyą urna pozostaje nietknięta. Rycerze wpadają na pomysł, by zniszczyć ukryte w pobliżu ciało Hadesa. Niestety, dusza ich wyprzedza – bóg powraca w swoim prawdziwym wcieleniu.
Tytuł 6. Świat przepełniony jasnością (光あふれる世界へ - Hikari afureru sekai e)
Data wydania 1.08.2008 
Filler Nie
  Hades przywołuje do siebie urnę z Ateną i tnie w nią swoim mieczem, powalając broniącego bogini Ikkiego. Seiya również staje mu na drodze. Ciężko rannemu Rycerzowi Pegaza z pomocą przychodzą przyjaciele. Całą piątką uderzają na Hadesa, jednak nie przynosi to większego skutku. Patrząc na Seiyę, bóg przypomina sobie poprzednie Święte Wojny i spotkanie z jego wcześniejszym wcieleniem. Tymczasem na Ziemi dokonuje się Wielkie Zaćmienie, mobilizujące Seiyę do dalszej walki. Przed niechybną śmiercią ratują go i jego towarzyszy bańki zesłane przez Atenę. Bogini przywdziewa swą zbroję i staje naprzeciw Hadesowi. Wywiązuje się walka, w której Atena niemal traci życie. Seiya osłania ją własnym ciałem, jednak miecz dzierżony przez boga wbija się w jego serce. Pozostali Rycerze łączą swe siły z boginią i wspólnie zabijają Hadesa. Królestwo Piekieł rozpada się wraz ze śmiercią swego władcy, a na Ziemi finalnie ustępuje Wielkie Zaćmienie.

 

15.08.2015
Tekst: Verien
Grafika: Jamnik_sst


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
22:50:51
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.