Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Filmy Kinowe - Film 1 - Streszczenie
Streszczenie:

Akcja filmu toczy się mniej więcej pomiędzy odzyskaniem złotej zbroi Strzelca a podróżą rycerzy do Aten i walk w 12 świątyniach.

Wszystko zaczyna się, gdy Hyoga w spektakularny sposób ratuje przed zderzeniem z samochodem Ellie – opiekunkę dzieci z sierocińca, w którym wychowali się Bronzi – i Akirę, jej podopiecznego. Podczas pobytu w sierocińcu Seiya zostaje niemalże zamęczony przez dzieci (jak zwykle), podczas gdy między Hyoga a Ellie zaczyna coś iskrzyć. Wieczorem Ida na romantyczną randkę do portu, gdzie widzą spadającą gwiazdę – jest to złote jabłko bogini Eris, które leci na Ziemię.
Tymczasem w górach opodal Tokio część góry obsuwa się, odsłaniając niewielką kopię greckiego Sanktuarium. Ellie, zamiast iść grzecznie do sierocińca, podąża zahipnotyzowana za jabłkiem. Gdy go dotyka, jej ciało zajmuje wcielenie Eris, a z grobów powstaje pięciu wiernych jej rycerzy.

Następnego dnia podczas konnej przejażdżki Saori spotyka Ellie. Gdy Atena domyśla się, że coś jest nie tak, Ellie-Eris sprawia, że rumak zrzuca Saori. W tym samym czasie Bronzów odwiedza w rezydencji Miho, mówiąc, że nie może znaleźć Ellie.

Atena zostaje przywiązana do kamiennego krzyża w mini-Sanktuarium. Ellie wyjawia jej mroczny plan Eris – przy pomocy złotego jabłka chce ożywić zmarłych i rządzić światem. By Atena jej w tym nie przeszkadzała, złote jabłko wysysa powoli jej Cosmo. Atena jak zwykle jest pewna tego, że jej Rycerze przyjdą ją uratować. Eris, delikatnie mówiąc zdenerwowana tym twierdzeniem, wysyła Bronzom wiadomość o Atenie i miejscu jej pobytu, które zostaje wyryta na ścianie w rezydencji Kido. Plan jest oczywisty – Bronzi ruszają uratować Saori. Muszą się jednak śpieszyć, bo jabłko pozbawia ją energii życiowej.

(dokładne opisy walk znajdują się w charakterystykach "złych" bohaterów) Seiya walczy z Rycerzem Strzały Mayą; wygrywa dość szybo, choć bagatelizuje ranę od zatrutej strzały, co ma później tragiczne konsekwencje. Hyoga natrafia na Christa, rycerza Krzyża Południa, i kończy zraniony w pierś berłem Eris. Przez chwilę ponownie towarzyszymy Seiya, który zaczyna odczuwać skutki trucizny za strzały. Przeciwnikiem Shiryuu zostaje Yan, a walka kończy się pyrrusowym zwycięstwem. Shun niemal przegrywa z Lirą Orfeuszem, ale pomaga mu Ikki.
Tymczasem Seiya ma się coraz gorzej, choć dociera do krzyża Ateny. Eris dzięki energii Ateny opuszcza ciało Ellie. Seiya chce walczyć z boginią, ale ta ma w zapasie jeszcze jednego rycerza – Jago. Seiya, mimo postępującego działania trucizny, jest gotów walczyć, ale zastępuje go Ikki. Obrywa jednak dość mocno, ale Atena mówi Eris, że wciąż wierzy w zwycięstwo Bronzów. Wtedy do walki ponownie próbuje włączyć się Seiya, ale tylko obrywa od Jago i zostaje zrzucony ze zbocza. Ikki rzuca wtedy monolog o przyjaźni, a podtrzymujące na duchu myśli całej piątki dodają sił Seiya, więc musi on odzyskać sił i wspiąć się, by ratować Atenę. Odkrywa w sobie szósty zmysł (wyczuwanie Cosmo innych rycerzy), przybywa do niego Zbroja Strzelca. Eris opowiada Seiyi, że gdy Atena umrze, wszyscy martwi rycerze ożyją, by zawładnąć światem. Pegazowi to się oczywiście nie podoba, więc wykańcza wchodzącego mu w drogę Jago i strzela ze swojego łuku, choć trafienie jabłka oznaczałoby śmierć Saori. Trafia jednak tak, że przebija głowę Eris i złote jabłko, nie czyniąc Atenie szkody. Eris znika w otchłani przepaści, a Sanktuarium, w którym się zapada, samo się burzy. Rycerze ledwie zdążają uciec.

Art by: carolyn457

Komentarze
#1 | Gemini_no_Tysk dnia 29 May 2011
Pare literówek i mała uwaga - Jabłko nie wysysało energii z Ateny dla świętego spokoju, Eris potrzebowała jej energii do odrodzenia się i porzucenia ciała Ellie, tak więc jabłko przekazywało tę energię z Ateny na Eris. I jaka przepaść? Nie było przepaści, po prostu Eris zniknęła.

Ocena 3 na 6, bo to też łopatologicznie jest napisane ;P
#2 | carolyn457 dnia 31 May 2011
nie łopatologia, a ciut sarkazmu Pfft błędy poprawione :>
#3 | Gemini_no_Tysk dnia 22 June 2011
Taaa, chyba tylko literówki i nic więcej nie poprawiło się ;P

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
23:18:39
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.