Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
25% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
4% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
21% [14 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
28% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 67
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Lost Canvas - Charakterystyki Postaci - Złoci Rycerze 1


Imię:
Shion

Ranga: Złoty Rycerz, Wielki Mistrz

Konstelacja: Baran

Narodowość: tybetańska (Jamir)

Wiek: 18 lat

Seiyuu: Shinichirou Miki

Debiut: Odcinek 2 – Przebudzenie Hadesa, Rozdział 1 – Dni, które straciliśmy

 

 


HISTORIA

Już jako dziecko wyróżniał się wyjątkowymi zdolnościami i intuicją. Został przygarnięty przez Hakurei i rozpoczął nauki na kowala Zbroi. Podczas szkolenia zaczepił go Balrog Lune, oferując mu pracę przy spisywaniu ludzkich biografii i katalogowaniu ich grzechów. Shion początkowo dał się skusić, chcąc posiąść oferowaną przez Widmo wiedzę, jednak w ostatniej chwili rozmyślił się i w konsekwencji został poważnie zraniony przez Lune. Ocalał dzięki pomocy mistrza i krwi, którą oferowały mu naprawiane Zbroje. Nieznane są okoliczności w jakich zdobył Zbroję Barana ani kiedy dokładnie opuścił Jamir. Wiadomo, że na krótki czas wrócił do ojczyzny, by sprawdzić Złą Gwiazdę, która się tam pojawiła. Był to brat Yuzurihy, Tokusa, który niegdyś także należał do grona uczniów Hakurei. Shion zabił go w pojedynku.

W ANIME

Pierwszy sezon

Pojawia się jako jeden z pierwszych Złotych Rycerzy. Ratuje Sashę i Tenmę przed atakiem Raimiego. Później razem z Dohko dowodzi wyprawą do Włoch, gdzie jest świadkiem przebudzenia Hadesa. Hamuje porywczego przyjaciela przed samobójczym atakiem i z bólem serca zarządza odwrót. Podczas ataków na Sanktuarium strzeże Domów Zodiaku. Pomaga Albafice w walce z Minosem – zatrzymuje Widmo, gdy usiłuje zniszczyć wioskę. Po ucieczce Tenmy, poszukuje go razem z Dohko, by uchronić chłopaka od śmierci za dezercję.

Drugi sezon

Jego rola jest praktycznie marginalna. Wkracza do akcji dopiero w końcowych odcinkach, usiłując odwieść Hakurei od samotnego ataku na zamek Hadesa. Buntuje się przeciwko mistrzowi i próbuje wspomóc go w walce z Hypnosem. W rezultacie o mało co nie ginie. Ocalony przez Hakurei, zmuszony jest stanąć do walki z samym Hadesem. Dzięki poświęceniu Dohko udaje mu się uciec, zabierając ze sobą Tenmę i Yuzurihę.

W MANDZE

Pojawia się ponownie dopiero podczas szturmu armii Ateny na Pałace Ciemności. Razem z Regulusem i Sisyphosem używa Okrzyku Ateny, by przedrzeć się przez postawioną przez Hadesa bramę. Zabija Acherona Charona za odebranie mocy bogini, czego później żałuje, gdyż Widmo, jak się okazało, dotrzymało obietnicy i pomogło im przedostać się przez morze chmur. W Pałacu Wenus staje do walki z Balrogiem Lune, przedtem pomagając przedrzeć się Tenmie, Sashy i Regulusowi. W trakcie pojedynku, po szeregu retrospekcyjnych wizji, Lune przenosi go do Ósmego Więzienia, Kokytos. Shion wykorzystuje jednak sytuację na swoją korzyść – używa techniki mistrza, bazującej na zebraniu dusz zmarłych towarzyszy i zabija wroga jednym, potężnym ciosem. Przed śmiercią Lune pośrednio zdradza mu jego przeznaczenie – Rycerz Barana ma zostać przyszłym Wielkim Mistrzem. Przedzierając się przez dalsze Pałace Ciemności, Shion jest świadkiem śmierci Regulusa a potem nieomal pada ofiarą knowań Mefistofelesa Youmy. Uratowany przez Tenmę i Asprosa, traci przytomność i do akcji włącza się dopiero podczas walki z Alone'em. Razem z Dohko usiłuje wyrzucić z niego duszę Hadesa, co udaje im się dopiero, gdy przychodzą im z pomocą dusze pozostałych Złotych Rycerzy. Dzięki łasce Ateny przeżywa Świętą Wojnę. Zajmuje stanowisko Wielkiego Mistrza, którą pełni przez następne 200 lat.

GAIDEN

Albafica

Pojawia się jako statysta, wspierając Albaficę w czasie jego rozterek między misjami. Shion usiłuje się do niego zbliżyć, nie widząc zagrożenia w jego trującej krwi. Wyraźnie podkreślona jest więź między tymi dwoma Rycerzami, którą już mieliśmy okazję widzieć w pierwszym sezonie anime.  


 

Imię: Aldebaran (Hasgard)

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Byk

Narodowość: nieznana

Wiek: 28 lat

Seiyuu: Tomokazu Sugita

Debiut: Odcinek 7 – Owoce Drzewa Mydlanego, Rozdział 27 – Grzesznik

 

 


HISTORIA

Jeszcze jako Hasgard należał do grona pierwszych Złotych Rycerzy zgromadzonych w Sanktuarium. Był odpowiedzialny za odnalezienie zaginionego przed laty Rycerza Lwa Iliasa, jednak jego misja finalnie zakończyła się niepowodzeniem. W późniejszym czasie założył w Rodorio sierociniec. Był jednak zmuszony porzucić go wraz z rozpoczęciem Świętej Wojny – wtedy też przyjął nowe imię, Aldebaran.

W ANIME

Pierwszy sezon

Poznajemy go, gdy zatrzymuje wracającego do swojego Domu Dohko. Rozmawiają o Asmicie. Aldebaran otwarcie przyznaje, że nie ufa dziwnemu Rycerzowi Panny, jednocześnie żałując, że nie miał okazji poznać go bliżej. Później, również w towarzystwie Dohko, sprawdza Sanktuarium po ataku Widm Minosa. Przeczucie go nie myli – najpierw likwiduje grupkę pod przywództwem Nekromanty Byaku, a później staje oko w oko z Bennu Kagaho. Ponieważ wyczuwa w nim coś dziwnego, postanawia go sprawdzić. W czasie ciężkiej walki Aldebaran odkrywa prawdziwe motywy targające gniewnym Widmem i postanawia go nawrócić. Kosztuje go to sporo wysiłku; o mało co nie ginie, przykuty do Krzyża Ankh. Pojawienie się jego uczniów – Teneo, Celinthy i Saro – oraz Dohko dodaje mu sił, co owocuje miażdżącym pokonaniem Kagaho; jednak pamiętając o swoich wątpliwościach, nie zabija go.

Krótko po zameldowaniu Wielkiemu Mistrzowi o walkach i rozmowie z Sisyphosem, wyczuwa w Sanktuarium cosmo Hadesa. Razem z Rycerzem Strzelca usiłują ratować Atenę, ale zostają unieruchomieni. Udział Aldebarana w dalszym zamieszaniu jest marginalny, poznaje jednak Tenmę, którego postanawia trenować. W trakcie jednego ze szkoleń, Sanktuarium zostaje ponownie napadnięte, tym razem przez wysłanych na Tenmę skrytobójców – Dullahana Cube i Nietoperza Wimbera. Rycerz Byka opiera się ich usypiającej klątwie i staje do walki, ale przez częściowe ogłuszenie Sonarem Koszmarów i rany zadane wcześniej przez Kagaho, nie jest w stanie poradzić sobie z dwoma Widmami na raz. Umierając, wskrzesza w sobie resztki sił i ostatnim, potężnym atakiem zabija wrogów.

W MANDZE

Pojawia się pośmiertnie raz jeszcze, w 25 tomie. Obok innych Złotych Rycerzy atakuje Hadesa i wypycha jego duszę z ciała Alone'a.


 


Imię: Aspros

Ranga: Złoty Rycerz, Widmo, Strażnik Pałacu Ciemności

Konstelacja: Bliźnięta

Pałac: Mars

Narodowość: nieznana (prawdopodobnie grecka)

Wiek: 25 lat (w momencie śmierci)

Debiut: Rozdział 152 – Zdrajca


HISTORIA

Razem z Sisyphosem i Hasgardem należał do starszej generacji Rycerzy. Od wczesnego dzieciństwa przebywał wraz z bliźniakiem, Defterosem, w Sanktuarium. W przeciwieństwie do młodszego brata, urodził się pod szczęśliwą gwiazdą i to jemu przypadła Zbroja Bliźniąt. Uważał to za wysoce niesprawiedliwe i bronił prześladowanego Defterosa – obiecał mu, że stanie się tak potężny, że w końcu uwolni go z cienia, na który był skazany. Jednakże pod wpływem machlojek Mefistofelesa Youmy w jego sercu zaczął rodzić się strach przed bratem. Popadł w nienawistny obłęd – postanowił przejąć kontrolę nad Sanktuarium i całym światem, wykorzystując do tego znienawidzonego Defterosa. Opętał jego umysł i posłużył się nim jak marionetką, rozkazując mu zabić Wielkiego Mistrza. Na szczęście Sage przejrzał jego zamiary i sprowadził Asmitę, który uwolnił młodszego bliźniaka. Defteros sprzeciwił się bratu i pokonał go. Zdruzgotany porażką i oszalały z zawiści Aspros popełnił samobójstwo, rzucając na samego siebie klątwę Pięści Imperatora. Po śmierci wybłagał u Hadesa nowe ciało. W zamian za daną mu siłę i tron Wielkiego Mistrza, zdradził mu wszystkie poznane sekrety Sanktuarium, obiecał służbę i głowę Ateny.

W MANDZE

Z woli Hadesa zostaje strażnikiem Pałacu Marsa. Wyczuwa cosmo podróżującego między wymiarami Defterosa i staje mu na drodze, by ukraść Zbroję Ateny. Między braćmi ponownie wywiązuje się pojedynek. Defteros traci w nim życie, ale umierając, łamie klątwę, jaką rzucił na siebie Aspros i przywraca mu świadomość, łącząc się z nim w jedno. Rycerz Bliźniąt przysięga zemstę za skrzywienie mu życia. Wraca do Hadesa i usiłuje go zabić, ale na drodze staje mu główny winowajca tragedii, Mefistofeles Youma, i więzi go między wymiarami. Asprosowi w jakiś sposób udaje się uciec. Odnajduje rannego po walce z Kagaho Dohko i zanosi go do Tenmy, którego ratuje przed Youmą. Tym razem nie daje się pokonać Widmu – zamyka je w przestrzeni międzywymiarowej, by zakłócił jego kontrolę nad czasem. Traci co prawda darowane mu przez Defterosa ludzkie ciało, ale kontynuuje walkę jako Widmo. Przypiera Youmę do muru, wymuszając na nim przyjęcie prawdziwej formy, jaką był bóg czasu Kairos. Rzucając na niego Pięść Imperatora, wykrywa, że Mefistofeles został przez swego brata, Chronosa, skazany na uwięzieniu w kręgu reinkarnacyjnym. Wykorzystuje ten fakt – otwiera boski wymiar, odziera Kairosa z ludzkiego ciała i więzi jego duszę w mali Asmity. Zużywa na to niemal wszystkie siły. Osłabiony, odkrywa, że kończy się darowany mu przez Hadesa czas. Wraca na Zaginione Płótno, gdzie spotyka Atenę. Oddaje jej malę i krótko po tym obraca się w proch. Po śmierci pojawia się raz jeszcze, połączony w jedno z Defterosem. Razem z innymi Złotymi Rycerzami staje do walki z Hadesem i wyrzuca jego duszę z Alone'a.


 


Imię:
Defteros

Ranga: demon, Złoty Rycerz

Konstelacja: Bliźnięta

Narodowość: nieznana (prawdopodobnie grecka)

Wiek: 27 lat

Debiut: Rozdział 96 – W stronę końca

 

 


HISTORIA

W przeciwieństwie do swojego starszego bliźniaka, Asprosa, przyszedł na świat pod Gwiazdą Chaosu. Uznany przez Sanktuarium za zło, został zepchnięty w cień – prześladowano go, nie wolno było mu trenować, pokazywać twarzy ani nawet przyznawać, że istnieje. Mimo to wytrwale szpiegował innych Rycerzy – w tym także brata, który go wspierał – i stopniowo budował swoją potęgę. Z czasem oddalił się od Asprosa, w którym zaczął wyczuwać zło. Zaniepokojony plotkami o jego odrzuconej kandydaturze na Wielkiego Mistrza, poszedł za nim na Wzgórze Gwiazd i przyłapał go na myszkowaniu w tajnych dokumentach. Gdy poznał prawdę o bracie, próbował go zatrzymać, ale było już za późno – Aspros uwięził jego umysł za pomocą klątwy i uczynił go swoją marionetką. Choć Defteros zachował świadomość, nie potrafił się sam uwolnić. Dopiero interwencja Asmity złamała klątwę i uświadomiła młodszemu z bliźniaków, że to on jest winien zmianie Asprosa. Chcąc to naprawić, Defteros stanął do walki z bratem. Wygrał ją, ale zaślepiony nienawiścią Rycerz Bliźniąt popełnił samobójstwo. Po tym tragicznym wydarzeniu Defteros odszedł z Sanktuarium. Z woli Wielkiego Mistrza przyjął Zbroję Bliźniąt, ale nie uważał się za jej właściciela. Zaszył się na Wyspie Kanon, gdzie dalej trenował, ukryty pod imieniem Demona.

W MANDZE

Jako Demon sieje terror na Wyspie Kanon. Gdy przybywa do niego Tenma z prośbą o szkolenie, poddaje go szeregowi trudnych prób i w ten sposób zmusza go do osiągnięcia Siódmego Zmysłu. Wyczuwa w Zbroi Pegaza krew Asmity i udaje mu się porozmawiać z jego duchem. Pod wpływem słów Rycerza Panny zaczyna się zastanawiać nad wzięciem udziału w Świętej Wojnie. Po odejściu Tenmy opiekuje się Dohko, którego na Wyspę przyniósł Kagaho. Leczy zadaną przez Hadesa ranę krwią Ateny i zleca Rycerzowi Wagi odnalezienie w Sanktuarium Zbroi Ateny. Sam, już jako Rycerz Bliźniąt, staje do walki, jednak jego głównym celem nie jest walka z Hadesem. Ratuje co prawda Dohko przed Kagaho (i usuwa mu z pamięci wspomnienie o zdobyciu Zbroi bogini), ale tak naprawdę cały czas szuka Asprosa. Gdy były Rycerz Bliźniąt staje mu na drodze, staje z nim do pojedynku. Po ciężkiej walce przegrywa go, ale dokonuje tego, czego chciał – swoją śmiercią łamie klątwę, którą Aspros sam na siebie rzucił, i łączy się z nim w jedną osobę. Później pojawia się raz jeszcze, razem z Asprosem. U boku pozostałych Złotych Rycerzy wyrzuca duszę Hadesa z Alone'a.


 


Imię: Manigoldo

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Rak

Narodowość: włoska

Wiek: 25 lat

Seiyuu: Daisuke Ono

Debiut: Odcinek 13 – Podróż, Rozdział 52 – DeterminacjaHISTORIA

Mieszkał w niewielkim miasteczku we Włoszech. Stracił całą rodzinę w trakcie ataku Widm. Nie mając się gdzie podziać, zamieszkał w ruinach swojego domu. Zajmował się kradzieżą i rozbojami, być może miał też na sumieniu kilka zabójstw. Pewnego dnia został odnaleziony przez wędrującego w okolicy Wielkiego Mistrza Sage'a. Rycerz Raka zlitował się nad Manigoldem - zabrał go ze sobą do Sanktuarium i uczynił z niego swojego następcę.

W ANIME

Pierwszy sezon

Z rozkazu mistrza szuka zbiegłego z Sanktuarium Tenmę. Spuszcza mu solidny łomot, zabiera Zbroję i wtrąca go do więzienia.

Drugi sezon

Z wielką niechęcią, ale nadal posłuszny mistrzowi, śledzi Rycerza Pegaza i jego przyjaciół. Wchodzi za nimi do Lasu Śmierci i ratuje ich przed Nasu Weroniką. Wyjątkowo odporne Widmo zmusza go do przeniesienia się z pojedynkiem do Hadesu. Tam wyczuwa obecność Tanatosa i udaje mu się przejść przez pozostawioną przez boga szczelinę międzywymiarową. Manigoldo rzuca wyzwanie Tanatosowi i chce walczyć z nim samotnie. Oczywiście nieźle obrywa, ale z ratunkiem przybywa jego mistrz, Sage. Wspólnymi siłami usiłują zapieczętować duszę boga śmierci. Manigoldo dość lekkomyślnie staje między mistrzem i Tanatosem, przez co zostaje naprawdę ciężko ranny. Nie wie bądź lekceważy fakt, że Sage chciał go wyciągnąć z całego pojedynku żywego – najpierw zasłania go własnym ciałem, a potem uderza boga w twarz, by odciągnąć jego uwagę. Straciwszy nogę, na krótką chwilę traci przytomność, ale zbiera resztkę sił i wpycha tymczasowe ciało Tanatosa do boskiego wymiaru. Ginie, ale ogałaca duszę Tanatosa, umożliwiając tym samym zapieczętowanie go. Pod postacią ducha zanosi Shionowi hełm Wielkiego Mistrza. Żegna się także z Tenmą.

W MANDZE

Wraz z innymi Złotymi Rycerzami pośmiertnie walczy z Hadesem. Wyrzuca jego duszę z ciała Alone'a.

GAIDEN

Manigoldo

Razem z Albaficą zostaje wysłany do Wenecji, by sprawdzić trzęsący okolicą gang zwany Nero. Zostaje okradziony przez Giocę i idąc jej tropem natrafia na trop mafii (i zabija jej podrzędnego człowieka). Korzystając z jej pomocy, znajduje kryjówkę Nero w jednym z kościołów, gdzie dowiaduje się, że mafia to tak naprawdę Czarni Rycerze. Walczy z Czarnym Rycerzem Wieloryba i pokonuje go. Podczas walki z Czarnym Rycerzem Kruka zostaje wciągnięty wraz z przyjaciółmi na Wzgórze Umarłych. Daje się złapać w pułapkę zastawioną przez szefa Nero i zostaje rozdzielony z Albaficą i Giocą. Walka z Avido, Czarnym Rycerzem Ołtarza, jest dla niego wyjątkowo trudna - nie tylko przeciwnik specjalizuje się w tej samej dziedzinie cosmo, co on, ale i przytłacza go ilość dusz, zamkniętych w stworzonej przez niego twierdzy. W końcu udaje mu się uwolnić uwięzione w niej dusze. Wysyła na Wzgórze Umarłych duszę Avido. Razem z Giocą obserwuje, jak były Czarny Rycerz popełnia samobójstwo.


 


Imię: Sage

Ranga: Złoty Rycerz, Wielki Mistrz

Konstelacja:  Rak

Narodowość: tybetańska (Jamir)

Wiek: 270 

Seiyuu: Toshihiko Seki

Debiut: odcinek 2 - Przebudzenie Hadesa (anime);  rozdział 3 - Spotkania (manga)

 HISTORIA

W czasie poprzedniej Świętej Wojny pełnił funkcję Rycerza Raka. Razem z bliźniaczym bratem, Hakurei, byli jedynymi ocalałymi z masakry, którą w zemście za wypędzenie duszy Hadesa z jego naczynia urządzili Hypnos i Tanatos. Przejął po starszym bliźniaku funkcję Wielkiego Mistrza, której ten nie chciał przyjąć. Pełnił ją przez 200 lat aż do wybuchu kolejnej Świętej Wojny.
Kilkanaście lat wcześniej - prawdopodobnie podczas misji - znalazł i przygarnął małego Manigoldo, którego uczynił swoim uczniem i któremu później przekazał Zbroję Raka.  

W ANIME

Pierwszy sezon

Stoi na czele Sanktuarium, służąc mądrością i doświadczeniem Atenie w ciele Sashy. To on stoi za wykryciem kryjówki Hadesa i za stworzeniem systemu obronnego Sanktuarium. O mało co nie udaje mu się pojmać Alone'a i wypędzić z niego duszę Hadesa - misja kończy się fiaskiem przez Pandorę. Chce zatrzymać w Sanktuarium Tenmę jako przynętę na Alone'a, ale przez interwencję starszego brata zmuszony jest puścić go wolno. Wysyła jednak w ślad za nim swojego ucznia.

Drugi sezon

Dzięki działaniu Manigoldo udaje mu się wykryć kryjówkę bliźniaczych bogów. Staje u boku ucznia do walki z Tanatosem. Planuje wyrzucić z jego zastępczego ciała boską duszę i zapieczętować ją w ukrytej w Zbroi Hakurei szkatułce. Jednak w wyniku komplikacji i wyjątkowo trudnej walki zmuszony jest poświęcić życie Manigoldo, który niszczy śmiertelną powłokę Tanatosa. Dopiero wtedy Sage - kosztem własnego życia - dokonuje swej misji. Przed śmiercią resztą energii kosmicznej przekazuje zapieczętowanego Tanatosa Atenie i bratu.

GAIDEN

Albafica

Poznaje sytuację Lugonisa i za jego radą posyła na Wyspę Uzdrowicieli jego ucznia, Albaficę. Z niepokojem obserwuje rozwój wydarzeń.

Kardia&Degel

Czujnie śledzi rozwój sytuacji. Jest poniekąd narratorem opowieści - wyjaśnia innym postaciom kulisy kłopotów, w jakie wplątali się Kardia z Sashą i Degel.

Manigoldo

Zleca swojemu uczniowi rozprawienie się z gangiem Nero, prowadzonym przez ucznia jego brata. Zataja przed Manigoldem prawdziwą trudność i sens misji.

 


 


Imię: Illias

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Lew

Narodowość: grecka

Wiek: nieznany

Debiut: Rozdział 194 – Wspomnienia Lwiątka

 

 

 


HISTORIA

Z niewiadomych przyczyn kilkanaście lat przed Świętą Wojną opuścił Sanktuarium. Nieznane są też okoliczności, w jakich poznał swoją żonę i matkę jego syna, Regulusa. Razem z rodziną osiedlił się gdzieś w Ameryce Północnej. Po śmierci partnerki samotnie zajmował się dzieckiem. Wspólnie żyli zgodnie z naturą, z którą Ilias potrafił się porozumiewać. Gdy Regulus skończył pięć lat, ich dom odnalazł wysłany przez Sanktuarium Hasgard. Rycerz Lwa uznał jego pojawienie się jako sygnał od przeznaczenia. Zdecydował się wrócić do Sanktuarium i raz jeszcze przywdział swoją Zbroję. Jako Rycerz stanął do walki z Radamantysem, by ocalić syna oraz mieszkańców pobliskiej wioski. Wyniszczony chorobą płuc, nie był w stanie go pokonać – zginął na oczach Regulusa, ale w ten sposób wypełnił wyrok przeznaczenia. Obiecał też synowi, że nigdy go nie opuści.


 


Imię: Regulus

Ranga: Złoty Rycerz

Konstelacja: Lew

Narodowość: grecka (urodzony na terenie Ameryki Północnej)

Wiek: 15 lat

Debiut: Rozdział 113 – Dla przyszłości

 

 HISTORIA

Przyszedł na świat gdzieś w Ameryce, jako syn Rycerza Lwa Iliasa i jego nieznanej z imienia małżonki. Gdy miał pięć lat jego ojciec zginął w walce z Radamantysem, co Regulus bardzo przeżył. Niedługo potem został zabrany przez Sisyphosa do Sanktuarium i jako młody talent szybko dołączył do grona Złotych Rycerzy.

W MANDZE

Towarzyszy ekipie poszukującej Arki Nadziei. Widać po nim, że jest bardzo niedoświadczony, ale chętnie zbiera informacje od starszych kolegów po fachu. Pojedynkuje się z wysłaną przez Ajakosa Violate. Zaaferowany walką, w głupi sposób daje się odciągnąć od Arki. Choć bez większego trudu pokonuje potężną wojowniczkę, zostaje powalony przez cios Sędziego Hadesu, który wykorzystał jego nieuwagę. Przez to nie bierze udziału w dalszych walkach. Powraca na front dopiero podczas szturmu na Pałace Ciemności. Razem z Shionem i Sisyphosem niszczy zatrzaśniętą przez Sfinksa Faraona bramę. Potem bez szczególnych osiągnięć przedziera się przez pierwsze Pałace. Okazja na zaprezentowanie swoich możliwości pojawia się dla niego wraz z wkroczeniem do Pałacu Saturna. Staje tam oko w oko z Radamantysem, swoją nemezis. Ich pojedynek jest bardzo wyrównany i zażarty. Choć Widmo jest minimalnie silniejsze, Regulus dzięki swoim niezwykłym zdolnościom szybko wyrównuje różnicę i nawet kopiuje jego monstrualne ataki. Z czasem jednak zdeterminowany i rozsadzany przez gniew młody Rycerz zaczyna uciekać się do desperackich technik. Najpierw samodzielnie tworzy Okrzyk Ateny, a gdy ten okazuje się być nieskuteczny, używa złączonych w jedno dwunastu najpotężniejszych ataków Złotych Rycerzy. Wzniecona w ten sposób energia zostaje odbita przez Radamantysa, a ugodzony własnym ciosem Regulus nie jest w stanie go wytrzymać. Umierając, zdaje sobie sprawę z własnych błędów i finalnie pojmuje nauki swojego ojca, którego całe życie poszukiwał. Krótko przed śmiercią osiąga Ósmy Zmysł i udaje mu się powalić Radamantysa, wyrywając mu skropione boską krwią serce. Pojawia się raz jeszcze, pośmiertnie, wraz z innymi Złotymi Rycerzami stawiając czoła Hadesowi.

29.07.2015
Tekst: Verien
Grafika: Verien 


Komentarze
#1 | Leverlath dnia 06 November 2010
Eee...jedna uwaga Smile
Jakim cudem Teneo mógłby być Aldebaranem z serii "Sanktuarium"?
#2 | Jamnik_sst dnia 28 November 2010
Nie powiedziałem, że nim napewno było mo zliwe że nim został jesli zmiana imienia jest takrze przekazywana z pokolenia na pokolenie nigdy nie wiedzieliśmy czy aldebaran z seri Sanktuary nie miała jakiegoś innego imienia Wink
#3 | Leverlath dnia 29 November 2010
Bardzo możliwe,że miał. Faktem jednak, o który mi chodziło, jest wiek. Gdyby Teneo był w rzeczywistości Aldebaranem, to w momencie rozpoczęcia serii Sanctuary, byłby o kilka lat ledwie młodszy od Dhoko. Coś tu nie pasuje chyba?Smile
#4 | Jamnik_sst dnia 09 December 2010
No faktycznie Wink Mój błąd Wink
#5 | Jamnik_sst dnia 20 January 2011
Tak więc opis został poprawiony Wink
#6 | rafaello dnia 18 April 2011
W najnowszych rozdziałach jest ukazany rycerz ryb w hełmie z resztą jak wszyscy rycerze. Pochopnie chyba stawiasz swoje domniemania.
#7 | Jamnik_sst dnia 18 April 2011
Ukazany nie znaczy, że zazwyczaj go nosi... bo jak zauważyłeś oglądając anime w porównaniu do rycerza byka Albafica hełmu nie nosił wcale.
#8 | rafaello dnia 24 April 2011
to jest bez znaczenia czy "za zwyczaj" nosi hełm czy nie. W końcu opisujesz wygląd postaci a nie jego upodobania. Większość rycerzy nie nosi hełmu w LC. Według mnie hełm jest częścią zbroi. W końcu w anime tez zostanie ukazany rycerz ryb w hełmie. Ale z reszta...
#9 | Jamnik_sst dnia 25 April 2011
Hymm... opisuję jego wygląd... właśnie gdy na niego patrze nie widzę hełmu wiec pisze że go nie nosi (to ze może zakłądać go sobie do spania mnie nie interesuje bo ja tego nie widzeWink . Ok moze później będzie go miał na sobie jednak przez "jego" epizody takowego nie przywdziewa;P
#10 | KeiraAriesFlames dnia 07 May 2011
A Albaica w ostatnich chapterach pojawia się z duchami innch Goldów y wspomc Shiona i Dohko ma chełm!
#11 | Jamnik_sst dnia 08 May 2011
chyba jednak wam to dopisze;P bo widze ze nie ma wyjścia;P Powiem tak wyobraźcie sobie np swojego brata lub siostrę którego widzicie przez np 3 lata w czerwonej czapce, później widzicie go przez 30 min bez niej. I gdybyście mieli opisać jego wygląd napisali byście ze nie nosi czapki? raczej napisali byście ze zazwyczaj nosi czapkę tak jak ja to zrobiłem z Albafic'ą napisałam że 'za zwyczaj' nie nosi hełmu gdyż w "swoim momencie w tym anime " hełmu nie posiadał ;P
#12 | kami dnia 12 January 2012
Ja myślę że teraz jest lepiej z tymi podglądami graficznymi i oprucz tego fajnie opisany rycerz panny.

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

Verien
Verien
22:30:14
Huunreh
4 dni
wodnik
wodnik
5 dni
Alien_2
Alien_2
1 tydzień
Duch
Duch
1 tydzień
elvis69
2 tygodni
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.