Którą serię wytypowałeś w oficjalnej ankiecie Cav Zodiaco jako tą, którą chętnie byś zobaczył na 30-lecie Saintów?

Next Dimension
Next Dimension
26% [17 głosów]

Epizod G
Epizod G
15% [10 głosów]

Saintia Shou
Saintia Shou
5% [3 głosy]

Zeus Chapter
Zeus Chapter
20% [13 głosy]

Remake klasyka
Remake klasyka
29% [19 głosów]

Inną
Inną
6% [4 głosy]

Ogółem głosów: 66
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 01/16/2016

Archiwum ankiet

INFORMACJE - Saint Seiya - Charekterystyki Postaci - Inni Srebrni Rycerze

Misty

Imię: Misty

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Jaszczurka

Seiyuu: Yuu Mizushima

Debiut: Odcinek 23 – Srebrny Rycerz! Dumny zabójca, Rozdział 20 - Srebrni Rycerze

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jest dowódcą pierwszej wyprawy Srebrnych Rycerzy na Japonię. Wraz z Marin dopada Seiyę podczas randki z Miho. Bez trudu powala Rycerza Pegaza, ale wtedy do akcji wtrąca się jego towarzyszka, zadając śmiertelny cios swemu uczniowi. Misty nie ufa jej – pozwala pogrzebać chłopaka, ale zostaje, by coś sprawdzić i wtedy wydobywa spod piasku Seiyę, całkiem żywego. Mimo rozpaczliwej obrony, wrzuca Rycerza Pegaza potężnym atakiem do morza. Po tym postanawia zażyć kąpieli, gdyż nieco krwi przeciwnika spadło na jego ciało. Seiya, jak się okazuje, przeżywa pierwsze starcie i po raz kolejny staje do walki. Zaskoczony, ale i nieco znudzony Misty podejmuje wyzwanie. Wtedy jednak zauważa, że ataki młodego Japończyka są coraz skuteczniejsze, a w końcu przełamują jego obronę. Ginie, roztrzaskany przez Seiyę o ziemię. Jego ciało odnajdują Asterion i Moses.Pojawia się także w Hades Chapter. Wskrzeszony przez Hadesa, dołącza do oddziału Shiona. Z jego rozkazu udaje się na Syberię, by odnaleźć i wywabić z kryjówki Hyougę. Bardzo szybko zostaje powalony i ponownie zabity.


Orfeusz

Imię: Orfeusz

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Lutnia

Seiyuu: Hiroshi Kamiya

Debiut: Hades Chapter Inferno. Odcinek 3 – Legendarny Rycerz Orfeusz, Rozdział 86 - Orfeusz, Rycerz zlegend

Więcej danych

HISTORIA

Należał do elity Sanktuarium; był najsilniejszym Srebrnym Rycerzem – siłą niemal dorównywał Złotym. Zakochał się w dziewczynie z pobliskiej wioski – Eurydyce. Spotykali się często na łące w pobliżu Sanktuarium. Pech chciał, że przed jedną z takich schadzek Eurydyka zginęła, ukąszona przez żmiję. Orfeusz wyruszył do Podziemi, żeby odzyskać jej duszę. Sądził, że udało mu się skruszyć serce Hadesa swoją grą na lirze, w rzeczywistości jednak padł ofiarą podstępu. Ponieważ jego muzyka przypadła bogu do gustu, Pandora nakazała jednemu z Widm – Faraonowi – podpuścić Orfeusza do złamania umowy. Rycerz Lutni miał bowiem zakaz obejrzenia się na prowadzoną ukochaną, dopóki nie ujrzy światła słonecznego. Faraon odbił promienie za pomocą lustra, a oszukany Orfeusz spojrzał na Eurydykę. Dziewczyna aż do ramion zamieniła się w skałę, a Rycerz Lutni zmuszony był zostać na służbie Hadesa.

W ANIME

Hades Chapter

Ratuje Shuna i Seiyę przed atakiem Faraona w Drugim Więzieniu, ale nie zamierza bardziej zagłębiać się w wojnę. Chce tylko pozostać przy swojej ukochanej Eurydyce i łagodzić jej męki swoją muzyką. Gdy Widmo odkrywa, że zostało oszukane i nachodzi Rycerzy z Brązu na prywatnym terenie Orfeusza, niechcący wygaduje się o oszustwie Pandory. Poznawszy prawdę, Rycerz Lutni decyduje się oficjalnie poprzeć Atenę i zaatakować Hadesa, by zemścić się za swoje krzywdy. W muzycznym pojedynku zabija Faraona, a następnie inicjuje atak na Giudeccę. Zamyka Shuna i Seiyę w skrzyni i przykrywa ich płatkami kwiatów – w takim ukryciu przemyca ich na swoja cotygodniową audiencję u Hadesa. Usypia widzów spektaklu i usiłuje zabić boga, ale na drodze staje mu Radamantys. Nawiązuje się skomplikowana szarpanina, w którą w dodatku mieszają się Seiya i Shun. Orfeusz cały czas próbuje dostać się pod tron Hadesa, w czym wciąż i wciąż przeszkadza mu Widmo. W końcu Rycerz Lutni decyduje się porzucić swój główny cel i  zablokować wroga, wystawiając go Seiyi. Rycerz Pegaza się waha, ale w końcu uderza Radamantysa swoimi Meteorami. Przy okazji obrywa też Orfeusz, ranny już we wcześniejszych starciach. Rycerz Lutni umiera od odniesionych ran, mając przed oczami twarz ukochanej Eurydyki.


Capella 

Imię: Capella

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Woźnica

Seiyuu: Katsuiji Mori, Katsuyuki Konishi (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 30 – Płoń! Energia miłości, Rozdział 24 - Walcz dla Ateny!

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Zostaje wysłany jako posiłki dla Jamiana i Shainy. Wraz z Dantem zastępuje ich w walce przeciwko Shunowi i Hyoudze. Ciosem poniekąd z zaskoczenia unieszkodliwia Rycerza Łabędzia. Następnie ściera się z Ikkim. Biorąc jego groźby za czcze przechwałki, otwarcie go atakuje i w efekcie obrywa iluzją – najpierw zostaje ogłuszony, a potem wydaje mu się, że zdekapitowany Rycerz Feniksa zsyła na niego jego własne wierne spodki. W rzeczywistości faktycznie atakuje sam siebie – dyski najpierw ucinają mu dłonie, a ostatni z nich zadaje mu śmiertelny cios. Pojawia się także w Hades Cahpter. Z woli Hadesa powraca do życia, by walczyć z Ateną. W rzeczywistości przyłącza się do Shiona i wypełniając jego rozkazy, udaje się do Chin, by odnaleźć Shiryu. Brutalnie przesłuchuje Shunrei, by wywabić Rycerza Smoka z kryjówki. Ginie z jego ręki po krótkiej wymianie ciosów.


Jamian

Imię: Jamian

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Kruk

Seiyuu: Naoki Tatsuta

Debiut: Odcinek 29 – Porwanie! Armia kruków atakuje Saori, Rozdział 24 - Walcz dla Ateny!

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Dzięki pomocy swoich kruków, udaje mu się zakraść na tereny Fundacji i porwać Saori. Ścigany przez zawziętego Seiyę, wdaje się w walkę, której wynik przechylił się na jego korzyść z momentem pojawienia się Shainy. Gdy przyparty do ściany Rycerz Pegaza decyduje się na niemal samobójczy skok w głęboką przepaść, Jamian po naradzie z towarzyszką postanawia poczekać do świtu i wtedy sprawdzić, ile z uciekinierów zostało. Wtedy próbuje siłą zmusić Saori do ustąpienia, ale jest całkowicie bezradny wobec obudzonej w niej mocy Ateny. Na domiar złego zjawiają się Hyouga i Shun. W trakcie ich potyczki z Shainą, Jamian zostaje przypadkowo ugodzony Łańcuchem Mgławicy, który spycha go w przepaść.


Dante

Imię: Dante

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Cerber

Seiyuu: Akira Murayama, Issei Kojima (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 30 – Płoń! Energia miłości, Rozdział 24 - Walcz dla Ateny!

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Razem z Capellą wyrusza do Japonii, by wesprzeć Shainę i Jamiana. Ściera się z Shunem i Hyougą, których eliminuje z pomocą swojego łańcucha i wyrzuca gdzieś daleko w góry. Następnie walczy z Ikkim, którego podobnie jak Caplella nieco lekceważy. Udaje mu się zmusić go do użycia najpotężniejszego ataku, ale w efekcie zostaje ciężko ranny. Mimo to nie poddaje się i usiłuje kontynuować pojedynek. Wtedy na drodze staje mu Shun, broniący starszego brata. Dante ginie ugodzony wyładowaniami pochodzącymi z Łańcucha Mgławicy, które zrzucają go w przepaść. Pojawia się także w Hades Cahpter. Jako jeden ze wskrzeszonych Rycerzy, wyrusza z rozkazu Shiona do Chin, by tam „rozmówić się” z Shiryu i jego mistrzem. Wraz z Algolem i Capellą brutalnie przesłuchuje Shunrei, by wywabić z kryjówki Rycerza Smoka. Ginie wkrótce z jego ręki.


Algol

Imię: Algol

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Perseusz

Seiyuu: Akira Kamiya, Masaya Onosaka (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 26 – Stalowi Rycerze! Sojusznicy albo wrogowie, Rozdział 24 - Walcz dla Ateny!

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium 

 Zgodnie z prawem Sanktuarium zabija dezerterów – na oczach próbującego im pomóc Aiolii. Poproszony przez Shainę, wraz z nią i Spartanem zakłada pułapkę na zmierzających do Grecji Rycerzy z Brązu. Początkowo walczy z Shunem – stosunkowo szybko zamienia go w kamień dzięki mocy swojej tarczy. Podobnie dzieje się też z Seiyą, jednak Shiryu udaje się przetrwać pierwszy atak. Rozpoczyna się rozpaczliwe starcie Rycerza Smoka z wyraźnie dominującym nad nim Algolem. Popchnięty do ostateczności Shiryu wykłuwa sobie oczy i atakuje przeciwnika, wyczuwając go samym Cosmo. Algol, niespodziewanie, zostaje powalony potężnym ciosem i ginie. Pojawia się także w Hades Chapter.Zostaje wskrzeszony przez Hadesa w zamian za służbę jako Widmo – jak się później okazuje jest to jedynie przykrywka i Algol nie zdradza Ateny. Wyrusza do Chin, by odnaleźć Shiryu i jego mistrza. Na miejscu znajduje jedynie Shunrei, którą zaczyna brutalnie przesłuchiwać. Natychmiast pojawia się Rycerz Smoka i po krótkiej demonstracji sił Rycerz Perseusza ponownie przegrywa i ginie.


Asterion

Imię: Asterion

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Psy Gończe

Seiyuu: Kazuo Hayashi

Debiut: Odcinek 24 – Leć, Rycerzu Pegaza! Co za kometa, Rozdział 20 - Srebrni Rycerze

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Należy do pierwszej grupy uderzeniowej Srebrnych Rycerzy wysłanych przez Sanktuarium. Wraz z Mosesem odkrywa ciało pokonanego Misty'ego. Dochodzi do wniosku, że Marin zdradziła Wielkiego Mistrza, pomagając swojemu uczniowi. Zastawia na Seiyę pułapkę, przywiązując jego mistrzynię do wbitego na brzegu morza krzyża. Liczy, że wobec grożącej jej śmierci przez utopienie, Rycerz Pegaza zjawi się na ratunek. Seiya rzeczywiście wkrótce przybywa i bez wahania podejmuje walkę z wrogiem. Asterion przypadkiem wspomina mu o krążącej w Sanktuarium plotce o jego pokrewieństwie z Marin. Rozwścieczony Rycerz Pegaza pokonuje Mosesa, ale nie jest w stanie powtórzyć sukcesu wobec drugiego przeciwnika. Rycerz Psów Gończych odgaduje każdy krok Seiyi dzięki swoim umiejętnościom czytania myśli. Przegapia jednak fakt, że obecny przy całym zamieszaniu Kiki uwalnia Marin. Oswobodzona Rycerz Orła oczyszcza swój umysł i dzięki temu łatwo pokonuje bezradnego przeciwnika. Asterion umiera na jej rękach, opowiadając o straszliwym losie tych, którzy ośmielili się sprzeciwić Sanktuarium.


Babel

Imię: Babel

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Centaur

Seiyuu: Takaya Kuroda

Debiut: Odcinek 25 – Walcz! U boku Ateny, Rozdział 20 - Srebrni Rycerze

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Należy do grupki pierwszych Srebrnych Rycerzy wysłanych przez Sanktuarium do Japonii. Napada na Rycerzy z Brązu w należącym do Fundacji Koloseum. Zmierza się z Hyougą, który próbuje powstrzymać jego płomienie swoimi lodowymi atakami – jest jednak za słabym przeciwnikiem dla Rycerza Centaura. W pojedynek mieszają się Stalowi Rycerze, skutecznie odwracając uwagę Babela od dotychczasowego wroga. Szansa na wytchnienie zostaje wykorzystana i wkrótce Rycerz Centaura zostaje powalony potężnym atakiem Hyougi. Do konającego Babela podchodzi Saori, w której tej rozpoznaje Atenę. Umiera pogodzony z boginią, z uśmiechem na ustach. Pojawia się także w Hades Chapter. Z woli Hadesa zostaje przywrócony do życia jako Widmo. Rusza na Syberię z rozkazu Shiona, by zmierzyć się z Rycerzem Łabędzia. Ich pojedynek nie trwa zatrważająco długo – Babel zostaje powalony w przeciągu kilku minut.


Syriusz

Imię: Syriusz

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Wielki Pies

Seiyuu: Ikuya Sawaki, Hiroyuki Takayama (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 37 – Płacząca maska! Miłość albo śmierć, Rozdział 26 - Aiolia spod znaku Lwa

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Szpieguje na misji Aiolię, który jest podejrzany o możliwość zdrady. Wyręcza go w walce z Seiyą, gdy Rycerz Lwa decyduje się przerwać starcie, by pomóc rannej Shainie. Wraz z Dio i Algethim pastwi się nad bezbronnym Rycerzem Pegaza. Ginie, gdy na pomoc Seiyi przybywa Zbroja Strzelca.Pojawia się także w Hadesie. Ożywiony przez Hadesa, z rozkazu Shiona udaje się do Japonii, by odnaleźć przebywającego tam Rycerza Andromedy. Po krótkiej wymianie ciosów traci życie, gdy Shun przywdziewa Zbroję i zaczyna walczyć na serio.


Algethi

Imię: Algethi

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Herkules

Seiyuu: ?

Debiut: Odcinek 37 – Płacząca maska! Miłość albo śmierć, Rozdział 26 - Aiolia spod znaku Lwa

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Wraz z Syriuszem i Dio zostaje wysłany jako „ogon” Aiolii – ma dopilnować, by Rycerz Lwa wykonał swoje zadanie. Bierze chęć udzielenia pomocy rannej Shainie i związaną z tym tymczasową przerwę w walce za objaw nieposłuszeństwa wobec Sanktuarium. Wraz z kolegami atakuje bezbronnego Seiyę, niemal go zabijając. Niemniej, ginie z jego ręki, gdy na pomoc przybywa Zbroja Strzelca. Pojawia się także w Hadesie. Z polecenia Shiona udaje się do Japonii. W porcie atakuje wyruszającego do Sanktuarium Shuna. Postawiony pod ścianą Rycerz Andromedy przywdziewa swoją Zbroję i gładko pozbywa się agresora.


Spartan

Imię: Spartan

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Kompas

Seiyuu: Shigeru Chiba

Debiut: Odcinek 26 – Stalowi Rycerze! Sojusznicy albo wrogowie

W ANIME

Seria Sanktuarium

Towarzyszy Shainie i Algolowi w zasadzce na Rycerzy z Brązu. Dzięki swoim psychokinetycznym zdolnościom doprowadza do katastrofy ich samolotu. Walczy z Shiryu, którego ruchy całkowicie kontroluje. Zostaje przypadkowo zamieniony w kamień przez Tarczę Meduzy; uwolniony po śmierci Algola ucieka wraz z ranną Shainą. Nie są znane jego dalsze losy.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze! Konstelacja, którą podano, jest wynikiem domysłów fandomu.
 


Dio

Imię: Dio

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Mucha

Seiyuu: Ryouichi Tanaka

Debiut: Odcinek 37 – Płacząca maska! Miłość albo śmierć, Rozdział 26 - Aiolia spod znaku Lwa

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Z rozkazu Wielkiego Mistrza szpieguje Aiolię na jednej z jego misji. Przejmuje za niego obowiązek zabicia Seiyi, gdy Rycerz Lwa rezygnuje z walki na rzecz pomocy rannej Shainie. Jego pojedynek z Rycerzem Pegaza zamienia się praktycznie w rzeź, gdyż chłopak nie tylko nie ma Zbroi, ale i sił, żeby się bronić. Mimo to ginie z jego ręki, gdyż Seiyi na pomoc przybywa Zbroja Strzelca.Pojawia się także w Hadesie. Wskrzeszony przez Hadesa, z woli Shiona udaje się do Japonii, by znaleźć pozostającego tam Shuna. Spotyka go w porcie, gdy ten usiłuje wymknąć się do Sanktuarium. Rozpoczyna się walka, którą wygrywa oczywiście Rycerz Andromedy – mimo początkowych trudności, nie pozostawia przeciwnikom szans, gdy przywdziewa swoją Zbroję.


Ptolemy

Imię: Ptolemy

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Strzała

Seiyuu: Michitaka Kobayashi

Debiut: Odcinek 41 – Ostateczna bitwa w Sanktuarium! Atena na skraju życia i śmierci, Rozdział 29 - Dwanaście Domów Zodiaku

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Zostaje wysłany przez Wielkiego Mistrza, by zaprowadzić Rycerzy z Brązu i Saori na Drogę Zodiaku. Atakuje zdradziecko, zasypując ich gradem strzał. Jak się okazuje, były one iluzją – z wyjątkiem jednej, która ugodziła Atenę w serce. Ptolemy zostaje powalony przez Meteory Seiyi. Przed śmiercią opowiada Rycerzom z Brązu o ich zadaniu – żeby uratować Atenę, muszą w ciągu 12 godzin dotrzeć do Wielkiego Mistrza, który jako jedyny jest w stanie wyciągnąć strzałę.


Moses

Imię: Moses

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Wieloryb

Seiyuu: Kouji Totani, Hidehiko Kaneko (Hades Chapter)

Debiut: Odcinek 24 – Leć, Rycerzu Pegaza! Co za kometa, Rozdział 20 - Srebrni Rycerze

Więcej danych

W ANIME

Seria Sanktuarium

Należy do pierwszego oddziału Srebrnych Rycerzy wysłanego na Rycerzy z Brązu. Wraz z Asterionem znajduje ciało pokonanego Misty'ego. Oskarża Marin o zdradę i zostaje przez nią zaatakowany, jednak udaje mu się ją dopaść dzięki pomocy kompana. Wraz z Asterionem zastawiają pułapkę na Seiyę, przywiązując jego mistrzynię do zanurzonego w wodzie krzyża. Gdy Rycerz Pegaza pojawia się zgodnie z ich oczekiwaniami, Moses jako pierwszy zagradza mu drogę do Marin. W pierwszym momencie mocno obrywa Meteorami, ale nie daje się drugi raz zaskoczyć i za drugim podejściem to on dopada Seiyę. Gdy wyrzuca go w górę, by zakończyć walkę swoim popisowym ciosem, Rycerzowi Pegaza udaje się przełamać i z całą swoją siłę wymierza w Mosesa. Rycerz Wieloryba ginie pod naporem jego ciosów.Pojawia się także w Hadesie. Zostaje wskrzeszony przez Hadesa, z rozkazu Shiona udaje się na Syberię, by zmierzyć się z zamieszkującym tam Rycerzem Łabędzia. Po krótkiej sprzeczce zostaje przez niego powalony i ponownie ginie.


Arachne

Imię: Arachne

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Tarantula

Seiyuu: Ken Yamaguchi

Debiut: Odcinek 35 – Gotowy na śmierć! Otwórz swoje oczy, Rycerzu Smoka

W ANIME

Seria Sanktuarium

Zostaje wysłany do Jamiru, by sprowadzić do Sanktuarium Mu. U stóp góry Jandary spotyka Kikiego, którego zaczyna wypytywać o miejsce pobytu jego mistrza. Zirytowany odpowiedziami chłopca, ciska nim o skały. Kikiego ratuje powracający z gór Seiya. Podczas pojedynku Arachne wysysa z Rycerza Pegaza Cosmo dzięki swojej sieci. Na szczęście dla Japończyka do akcji wkracza Shou – jeden ze Stalowych Rycerzy. Rycerz Tarantuli skupia na nim swoją uwagę, co daje Seiyi czas na regenerację. Uwalnia się z krępującej go techniki i przywdziewa swoją zbroję. Arachne ginie, powalony Meteorami Pegaza.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


Albiore

Imię: Albiore

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Cefeusz

Seiyuu: Keiichi Noda

Debiut: Odcinek 40 – W drogę! Nasza podróż, Rozdział 41 - Szlak śmiercionośnych róż

Więcej danych

HISTORIA

Z ramienia Sanktuarium prowadził ośrodek szkoleniowy na Wyspie Andromedy. Pod jego skrzydła trafiło kilkoro dzieci, m.in. Reda, Spica, June oraz Shun. Dwoje z nich – June i Shuna – doprowadził do zdobycia ich własnych Zbroi. Danie szansy młodemu Japończykowi było dla wielu szokującą decyzją, ale Albiore wyczuwał drzemiącą w chłopaku siłę. Jakiś czas po odejściu Shuna, Sanktuarium wezwało mieszkańców Wyspy Andromedy do likwidacji walczących dla Saori Kido rzekomych zdrajców. Albiore – zapewne przeczuwając co się święci na wyższych stanowiskach – postanowił zaufać Shunowi i zachować neutralność. Zemściło się to na nim okrutnie – Wielki Mistrz wysłał do niego pacyfikatora w osobie Mila. Rycerz Cefeusza podjął walkę, w dodatku całkiem nieźle sobie radząc. Nie wyczuł jednak obecności drugiego Rycerza i zginął ugodzony zdradziecką różą wysłaną przez Aphrodite. Po jego śmierci Milo bez przeszkód zniszczył Wyspę Andromedy.

W mandze odpowiednikiem Albiore'a jest Daidalos!


Agora

Imię: Agora

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Lotos

Seiyuu: Takaya Haji

Debiut: Odcinek 54 – Ikki! Nieśmiertelny ptak pozbawiony skrzydeł

W ANIME

Seria Sanktuarium

Jako jeden z najlepszych uczniów Rycerza Panny Shaki zostaje wysłany na wyspę Kanon, by zgładzić ukrywającego się tam Ikkiego. Odmawia ochronną mantrę, podczas gdy towarzyszący mu Shiva zajmuje się Rycerzem Feniksa. Widząc siłę przeciwnika, postanawia zakończyć całą sprawę możliwie szybko i osobiście atakuje. Ikki jednak cudem przeżywa. Agora i Shiva łączą swoje siły, wspierani dodatkowo przez barierę ich mistrza, utrudniającą ruchy Rycerzowi z Brązu. Dzięki interwencji Ateny Ikki wyswabadza się i wreszcie walczy na całość. Agora ginie, ugodzony jego potężnym atakiem.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


Shiva

Imię: Shiva

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Paw

Seiyuu: Shigeru Nakahara

Debiut: Odcinek 54 – Ikki! Nieśmiertelny ptak pozbawiony skrzydeł

W ANIME

Seria Sanktuarium

Będąc jednym z najlepszych uczniów Shaki, zostaje wysłany na Wyspę Kanon, by zgładzić ukrywającego się tam Rycerza Feniksa. Brutalnie wymuszając na mieszkańcach lokalizację jego kryjówki, staje do walki i zdobywa znaczną przewagę nad przeciwnikiem. Nie działa na niego nawet Demoniczna Pięść. Zrzuca z urwiska proszącą go o pomoc dziewczynkę, czym rozwściecza i mobilizuje do walki Ikkiego. Gdy samodzielne starcie zaczyna przechylać się na jego niekorzyść, łączy siły z Agorą. Pozbawiony ochronnej medytacji Shaki zostaje szybko powalony i ginie, ugodzony potężnym atakiem Rycerza Feniksa.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


Dokrates

Imię: Dokrates

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Herkules

Seiyuu: Masaharu Satou

Debiut: Odcinek 15 – Sekret Ikkiego! Nareszcie ujawniony

W ANIME

Seria Sanktuarium

Wraz ze swym wojskiem pojawia się pod koniec walki Ikkiego z Rycerzami z Brązu – ma dopilnować, czy Rycerz Feniksa prawidłowo wypełnił swoje zadanie. Zostaje powalony przez lawinę wznieconą przez Ikkiego, jednak cudem przeżywa. Wkrótce zjawia się w rezydencji Kido, gdzie porywa Saori – w zamian za nią, żąda od Rycerzy z Brązu Zbroi Strzelca. Do wymiany dochodzi w Koloseum, ale Dokrates oszukuje Seiyę i jego przyjaciół. Wywiązuje się walka, w której Rycerze z Brązu początkowo ponownie dostają potężne baty, ale dzięki poświęceniu Hyougi, który zamraża nogi przeciwnika, udaje im się dopaść wroga. Dokrates ginie przeszyty łańcuchem Shuna.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze!


Rycerz Kryształu

Imię: Rycerz Kryształu

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Korona Północy

Seiyuu: Michihiro Ikemizu

Debiut: Odcinek 17 – Na ratunek! Kryzys Saori

HISTORIA

Urodził się w Kohotek, małej wiosce leżącej we wschodniej Syberii. Był uczniem samego Rycerza Wodnika Camusa. Sam przyjął dwóch uczniów – Izaaka i Hyougę. Jednego z nich doprowadził do zdobycia Zbroi Łabędzia.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Gdy na Syberii pojawiają się żołdacy Sanktuarium i zaczynają się tam panoszyć, zmuszając miejscową ludność do katorżniczej pracy, udaje się do Grecji. Zaczepiony przez marszałka Gigasa i jego podopiecznych, wywołuje bójkę. Pacyfikuje go sam Wielki Mistrz, przejmując kontrolę nad jego umysłem. Ubezwłasnowolniony, zostaje wysłany z powrotem na Syberię, gdzie osobiście nadzoruje postępujące prace nad wzniesieniem lodowej piramidy. Wkrótce potem ściera się z Hyougą, który powraca do domu, by zobaczyć grób matki. Ich pierwsza walka niemal kończy się klęską dla młodszego z Rycerzy, gdyż Rycerz Kryształu zostaje powstrzymany przez nagły ból głowy. Kolejne starcie kończy się już jego klęską – Hyouga wykorzystuje moment walki z głową, by zadać ostateczny cios swemu mistrzowi. W tym samym momencie Rycerzowi Kryształu udaje się odzyskać nad sobą kontrolę. Resztką sił niszczy lodową piramidę, po czym umiera, do końca wierny Atenie. Zostaje pochowany w lodowym grobowcu na swojej ukochanej Syberii.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze! Konstelacja, którą podano, jest wynikiem domysłów fandomu.


Rycerz Płomienia

Imię: Rycerz Płomienia

Ranga: Srebrny Rycerz

Konstelacja: Piec

Seiyuu: Hideyuki Tanaka

Debiut: Odcinek 22 – Nieśmiertelny Ikki! Odrodzony z popiołów

HISTORIA

Był jednym z młodzieńców trenujących w Sanktuarium. Gdy znajdował się na skraju śmierci, został uratowany przez marszałka Gigasa. Należał później do grona jego popleczników, dzięki niemu zdobył też swoją Zbroję.

W ANIME

Seria Sanktuarium

Udaje się wraz ze zdesperowanym Gigasem do Japonii, by zgładzić Saori Kido i odebrać jej hełm Zbroi Strzelca. Niszczy domostwo rodu Kido, a także pojmuje i przesłuchuje Tatsumiego. Dzięki zdobytym od niego informacjom znajduje letnią siedzibę Saori. Tam walczy z broniącym jej Shunem. By pokonać Łańcuch Mgławicy, rozpętuje wokoło prawdziwe piekło ognia. Niechcący stwarza idealne warunki dla odrodzenia Ikkiego, który natychmiast staje w obronie brata. Z Rycerzem Feniksa nie ma żadnych szans – ginie, przeszyty Pięścią Demona.

Jest postacią występującą jedynie w anime Saint Seiya – nie pojawia się w mandze! Konstelacja, którą podano, jest wynikiem domysłów fandomu.

1.05.2015
Tekst: Verien
Grafika: Jamnik_sst, Verien 


Komentarze
#1 | lukas_1990 dnia 26 April 2011
nikt nie ma wiecej jak 20 lat trochę to zawsze w tej bajce mi przeszkadzało bo wyglądają na starszych
#2 | KeiraAriesFlames dnia 07 May 2011
Albiero cefeusz to nie Bliźnięta a Byk! Bo w końcówce kwiatnia jest byk a bliźnięta końcówka maja i czerwiec sama wiem bo tata jest spod bliźniąt a siostra spod Byka.
#3 | konefka1 dnia 04 July 2012
A Dokrates to jaki rycerz wydawało mi się że srebrny? Czemu go nie ma.
#4 | Jamnik_sst dnia 05 July 2012
Spokojnie ogólnie nie ma jeszcze wszystkich Wink

Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Sant Seiya Revolution - Multimedia
Aiolia Leo

Aiolia2

Camus6

Skorpion Milo

Złoty Rycerz Skorpiona

Milo

DonVip
DonVip
3 dni
Tomo1989
3 dni
Alien_2
Alien_2
3 dni
Ish
1 tydzień
goliat
1 tydzień
Copyrights © Saint Seiya Revolution 2006 - 2020
Powered by PHP-Fusion copyright Š 2002 - 2013 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.